מהדורות החדשות סיקרו בהרחבה את ההפגנות מול משכנו של ראש הממשלה, והשבוע כוחות המשטרה עלו מדרגה: מכ"תזית הצטרפה לשיחה. לאחר שהמפגינים סירבו להתפנות, פיזרה אותם המשטרה בכוח ובזרנוקי מים. ישראל כבר לא מתייבשת, היא רטובה עד שד עצמותיה. 

אבל 2020 לא נחה ודיווחים רבים מראים שחברי לה-פמיליה פתחו את עונת ציד השמאלנים. חברי לה-פמיליה הגיעו להפגנות מצוידים באלות, בקבוקים וגז מדמיע, בעת משבר אבטלה חסר תקדים, הם באו לתת עבודה.  

אין על המכתאין על המכת

אין מזגן בהפגנות (צילום: ללא)אין מזגן בהפגנות (צילום: ללא)

אלפי מפגינים זעקו את כאבם ברחוב בלפור, רובם באו למחות ללא אלימות, מלבד קובץ נשים אנרכיסטיות שהגיעו להפגנה חשופות חזה. למרות שערוצי הטלוויזיה מאובסים בתוכניות בישול, התקשורת לא ידעה כיצד לאכול את קומץ המפגינות, הן נתקעו לנו כמו עצם בחזה. השיח הוסט מעט ממהות ההפגנה ל"וואו אחי קלוט, ציצים!". למדנו מסר ישן, רוצים חשיפה? תחשפו פיטמה.

אני לא מצליח להבין את הזעזוע ממעשה המפגינות. ציצים מוכר, בכל פינה שנביט נראה אישה חשופה מככבת בפרסומת, מנסה למכור לנו קלמר או מעדן חלב. אז אני מזמין אתכם למשחק אינטרנטי, החוקים פשוטים: פותחים אתר אקראי ומנסים תוך שלושה קליקים להגיע לתמונה של חזה. אי אפשר להפסיד, ככה זה כשהמשחק מכור. 

מזדעזעים מחזה חשוף (צילום: פייסבוק, Dean Klig)מזדעזעים מחזה חשוף (צילום: פייסבוק, Dean Klig)

זו בעיה אמיתית (צילום: פייסבוק, Michal Noyman)זו בעיה אמיתית (צילום: פייסבוק, Michal Noyman)

סדר עדיפויות. (צילום: פייסבוק, Itamar Ziv Erlichman)סדר עדיפויות. (צילום: פייסבוק, Itamar Ziv Erlichman)

חשוב לדעת על מה לכעוס (צילום: פייסבוק, קבוצת המחרטטים בתשובה)חשוב לדעת על מה לכעוס (צילום: פייסבוק, קבוצת המחרטטים בתשובה)

בגזרת הבידור הישרדות ממשיכה לעשות גלים, נוצרו שני מחנות ברורים, מלח הארץ ובור ועם הארץ. חיים ביחד על אותו האי אבל בנפרד, כמו זוג הורים שנשארים ביחד רק בשביל הרייטינג, כלומר, הילדים. ערוץ 13 נבלע על ידי הישרדות, מתוכניות בוקר שמסקרות את ששודר עד לתוכניות ערב שמדברות על מה שהיה. שורדי עבר והווה מעטרים את המסך בכל שעות היממה. אף אחד לא יכול לחמוק מהישרדות, נפלו שם ברשת. 

לא כל מפגש עם המנחה צריך להפוך למועצת שבט! (צילום: ללא)לא כל מפגש עם המנחה צריך להפוך למועצת שבט! (צילום: ללא)

קיבלנו את המסר. (צילום: פייסבוק, Michal Shalaev )קיבלנו את המסר. (צילום: פייסבוק, Michal Shalaev )


חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' פנה ליועמ"ש מנדלבליט בדרישה להסיר את סדרת הטלוויזיה "היהודים באים" מלוח השידורים של תאגיד השידור הישראלי. זה נציג ציבור שעובד, בזמן ששאר הכנסת זוללת במזנון, סמוטריץ' עוסק בדברים שבאמת חשובים בתקופה זו. 

לשון המכתב ששיגר סמוטריץ' למנדלבליט: "הסדרה כוללת זלזול וביזוי קיצוני של היהדות והתנ"ך". האם מוקדם מדי לצחוק על התנ"ך? Too soon? אולי עדיף באמת לחכות עוד אלפיים שנה.

לא ברור מה סמוטריץ' רוצה להשיג מלבד קידום לסדרה "היהודים באים", שנמצאת כבר בעונה הרביעית שלה. לדעתי, בעזרת השם, ובעזרת סמוטריץ' היא תחודש לעונה חמישית. מה הוא נזכר בה פתאום, הייתי אומר "בוקר טוב אליהו", אבל אני חושש לבזות את זכרו של הנביא.

מדינה יהודית, פחות דמוקרטית (צילום: פייסבוק, Dani Pi)מדינה יהודית, פחות דמוקרטית (צילום: פייסבוק, Dani Pi)

טוב שנזכרת. (צילום: פייסבוק, Maya Sagi)טוב שנזכרת. (צילום: פייסבוק, Maya Sagi)

ידענו שזה יגיע, אבל עדיין קשה לקבל את זה.שיבל כרמי מנסור הגיש את מהדורת החדשות האחרונה שלו. פאולה וליאון הפתיעו אותו עם עוגה בריאה, לא פלא שהוא עזב. כל שנותר לנו הוא זכרון, ההשלמה האוטומטית של גוגל ועוד כמה ממים לקינוח:

שיבל, נתגעגע. מציאה של Adi Messika (צילום: צילום מסך, גוגל)שיבל, נתגעגע. מציאה של Adi Messika (צילום: צילום מסך, גוגל)

מחכים למענק (צילום: פייסבוק, Lital Duarte)מחכים למענק (צילום: פייסבוק, Lital Duarte)

נקודה למחשבה (צילום: פייסבוק, Evyatar Ben Halevi-Arbib)נקודה למחשבה (צילום: פייסבוק, Evyatar Ben Halevi-Arbib)

היה שבוע מלא דיונים וויכוחים, עירום נשי ואלימות משטרתית. הפילוג מתעצם, בתחזית גל חום, העולם רק מתחמם, מזל שאפשר להתנחם עם קצת מם. 

איזה מם גרם לכם לרצות לחשוף את החזה ואיזה לדרוש להוריד סאטירה מהמסך? איזה מם גרם לכם לרצות להישאר במזגן ואיזה גרם לכם לרצות לעשות מקלחת מכ"תזית?

שרדנו עוד שבוע כאילו היינו בני ברוכים, תודה שנגמר ותודה למם, ושיהיה שבוע מהמם!