פיצוץ גדול הרעיד את ביירות, הרשת רעדה כמו גל הדף, רסיסי בדיחות שישראל לא קשורה עפו לכל עבר ואני כאן מלקט בין ההריסות אותנו במיטבנו, כשלרגע הצרות שלנו נראות קטנות ואנחנו שמחים לאיד. אז קדימה, לפני שההפגנות חוזרות לבלפור, אתנחתא קומית. 

אתה רואה פה חבל? אז מה אנחנו קשורים? זו (בערך) לשון תגובת גורמים בישראל כתגובה לפיצוץ בביירות. בהמשך, הודיעו שר הביטחון בני גנץ ושר החוץ גבי אשכנזי, כי ישראל פנתה ללבנון דרך גורמים ביטחוניים ומדיניים בינלאומיים, והציעה לממשלת לבנון סיוע הומניטרי ורפואי, נשמע שמטוס הקורונה עם כל תלמידי הישיבות בדרכו לביירות.

נסיבות האירוע לא ידועות ונמצאות בבדיקה. הערכות ראשוניות היו כי שריפה פרצה ככל הנראה מהתלקחות של מאגר דלק או מצבור זיקוקים. מאידך, יש שטענו כי במחסן היו חומרים כימיים. אולי בכלל היו שם זיקוקים כימיים? מצבור של בלוני תבערה שנשכחו עקב הקורונה? בין כה וכה, ביירות נפגעה קשות, ההרס גדול ואנו מרשים לעצמנו לצחוק היות שזה לא קרה לנו, ככה זה טרגדיה, יפה מרחוק, אבל רחוק מיפה.

זקוקים לחילוץ (צילום: פייסבוק, Assaf Goldstein)זקוקים לחילוץ (צילום: פייסבוק, Assaf Goldstein)

מה רוצים ממני, הייתי בהפגנות (צילום: פייסבוק, Ricki Assaraf Borberg)מה רוצים ממני, הייתי בהפגנות (צילום: פייסבוק, Ricki Assaraf Borberg)

רחוב בלפור עדין מלא כל ערב כאילו היה הופעה של עומר אדם, תגובות רבות נשמעו השבוע אך רק אחת הייתה לא מהעולם הזה, יאיר נתניהו בראיון לרדיו גלי ישראל על המפגינים: "אני מראה את החייזרים האלה לאבא שלי, זה מצחיק אותו". גם לנו מגיע לצחוק קצת, אפילו על חשבון בית המלוכה הישראלי, שלא ממש דופק לנו חשבון, זרקו לנו מענק, לא מבינים למה אנחנו מתלוננים, כנראה שאנחנו עם מפונק.

סיוט למצוא חניה בירושלים (צילום: טוויטר, Matan Amir)סיוט למצוא חניה בירושלים (צילום: טוויטר, Matan Amir)

תספורת למקורבים (צילום: פייסבוק, Coby Raz)תספורת למקורבים (צילום: פייסבוק, Coby Raz)

יאיר לא היה היחיד שהפיץ את חוכמתו לחלל, אסנת מארק, קרי, מירי רגב בבלונד, צייצה שאחינועם ניני היא חלק מהאליטה האשכנזית, לאחר מכן טענה שזה ציוץ מפוברק, כי הרי ניני תימניה כמו סיר ג'חנון שעלה לארץ על מרבד קסמים. בהמשך לציוץ נערך עימות טלוויזיוני בין מארק לאחינועם, הרוחות להטו ואחינועם עקצה: "את נראית כל כך חמוצה, חבל כל כך, שימי חיוך על הפנים", או בקיצור, למה את כבדה, בואי קלה, בואי קלה, בואי. קלה. בואי.

להגנתו, הוא גם מחומצן (צילום: טוויטר, Liav Barak)להגנתו, הוא גם מחומצן (צילום: טוויטר, Liav Barak)

צהוב זה השחור החדש (צילום: פייסבוק, Avner Ressel)צהוב זה השחור החדש (צילום: פייסבוק, Avner Ressel)

בגזרת הקורונה אין יותר מדי חדש, כלומר, אין משהו טוב חדש, אותה הגברת בשינוי אדרת. אותם דיווחים על חולים והדבקות, יש גננת חדשה לגן הקורונה, אזרחים חולים חוגגים בבתי מלון, הולכים לסגור את המדינה רק בסופי שבוע, לחצות את ים סוף בימים אי-זוגיים ולשים מיטות קומותיים בבתי חולים כי נגמר המקום. הפכנו אפתים, אדישים למסרים, כבר שמענו הכל, ראינו הכל (בנטפליקס), היינו בבידוד, הכל קטן עלינו (במיוחד הבגדים לפני הקורונה). אולי הגיע הזמן שיגיעו חייזרים אמיתיים להפגנות בבלפור, מקווה שהם עמידים במים.

בכל מקרה, נמאס ממים על הקורונה, אז לסיום הנה מיטב הממים החמים של השבוע, ל"מםביני עניין": 

סבתא חיה מכוכב אחר (צילום: פייסבוק, Michal Schwartz Bilgoray)סבתא חיה מכוכב אחר (צילום: פייסבוק, Michal Schwartz Bilgoray)

אמא, אני בטלויזיה! (צילום: רדיט, Gbarkai10)אמא, אני בטלויזיה! (צילום: רדיט, Gbarkai10)

מאדר פאקר (צילום: רדיט, mudkipbutt22)מאדר פאקר (צילום: רדיט, mudkipbutt22)

עוד שמאלני נופל קורבן ללה-פמיליה (צילום: פייסבוק, יונתן דנינו)עוד שמאלני נופל קורבן ללה-פמיליה (צילום: פייסבוק, יונתן דנינו)

עוד שבוע נזל לאיטו כמו זיעה בגב האומה, שכחנו לשים דאודורנט ומסכה, ומתפלאים שמסריח לנו. חלקנו עובדים, חלקנו מפגינים, חלקנו תוהים לאן נעלם רפי גינת, תוחזר כלבוטק, געגועים לימים פשוטים, בהם כל הפשעים נפתרו בשידור חי אחרי הפסקת חסויות אחת. אבל היום יש יותר דעות מבעיות, אנשים מאמינים שהעולם שטוח ושמסכות חונקות, תעשו לנו טובה ותקפצו מקצה העולם.

איזה מם גרם לכם לרצות להצטרף לאליטה האשכנזית ואיזה לעשות קעקוע של בית"ר? איזה מם גרם לכם לשלוח סיוע ללבנון ואיזה עשה לכם געגועים ליום העצמאות? איזה מם גרם לכם להיכנס לבידוד ואיזה עשה לכם חשק לנפוש בבית מלון?

ועד לשבוע הבא, בברכת שבוע מהמם!

שבוע מהמם (צילום: ללא)שבוע מהמם (צילום: ללא)