השמיני לאוגוסט הוא יום החתולים הבינלאומי, חגיגה חתולית שנוסדה ב-2002 על ידי השדולה העולמית לרווחת בעלי החיים. אז חבקו את חבריכם הפרוותיים, ספרו להם שהם מלכותים ונהדרים (כמו שהם אוהבים לשמוע) ושהם היצור הכי חשוב על פני האדמה (כמו שהם חושבים, ובצדק) והקריאו להם כמה מהעובדות החמודות שאספנו כדי לחגוג את קיומם. 

  • חתול זכר גדול שוקל בממוצע 9 קילו - בערך כמו תינוק בן שנה. הולם, מאחר שאין ספק שמכל בחינה שהיא חתולים נשארים תינוקות פרוותיים לנצח. 
  • לפי מחקרים, כל חתולי הבית הינם צאצאים של חתול בר מזרח-תיכוני. כלומר לפני בערך עשרת אלפים שנה הם עברו דירה מאזורנו החביב והתפשטו בכל אירופה. קצת מזכירים מישהו. אגב, שמו המדעי של חתול הבר, פליס סילברסטיס, משמעותו בכלל "חתול היערות". 
  • חתול בית שננטש יכול להתאים את עצמו להסתמכות עצמאית מהר יותר ובהצלחה רבה יותר מכלב בית. לא שאנחנו מעודדים נטישת חתולים חלילה. רק מזכירים שוב שהם עליונים בכל צורה ודרך על פני אויביהם הטבעיים.

חתולים חמודים בדשא (צילום: רויטרס)חתולים חמודים בדשא (צילום: רויטרס)

  • החתול הכי עשיר בעולם הוא בלאקי, חתול שירש נכסים בשווי של 13 מיליון דולר אחרי שבעליו מתו. הוא יושב טוב. 
  • חתולים לא יכולים לראות מה נמצא ישירות מתחת לאפם. 
  • תרבויות עתיקות, כמו המצרים, סגדו לחתולים שנחשבו יצורים קדושים. החתולים עד היום חושבים ככה. 
  • התדירות של גרגור החתול היא בין 25 ל-150 הרץ. 
  • חתולים לא כל כך אוהבים מתוק.
  • גור חתולים יכול להשמיע בערך תשע סוגים שונים של "מיאו", וחתול בוגר יכול להפיק קרוב ל-15 צלילים שונים.
  • ואם כבר מדברים על "מיאו": לפי מחקרים מסוימים, חתולים פיתחו את היכולת ליימיים רק בגלל בני האדם. בינם לבין עצמם הם, כידוע, לא צריכים מיאו כדי להעביר מסרים. זו הדרך החמודה שלהם לדבר אך ורק איתנו. איזה יצורים מושלמים.

פאלמרסטון, החתול הרשמי של משרד החוץ הבריטי, בימיו האחרונים בתפקיד (צילום: רויטרס)פאלמרסטון, החתול הרשמי של משרד החוץ הבריטי, בימיו האחרונים בתפקיד (צילום: רויטרס)

ועוד בחדשות החתולים ברחבי העולם:

אחד החתולים המשפיעים ביותר בתבל, פאלמרסטון מבית ראש הממשלה בבריטניה, יעזוב את תפקידו הרשמי במשרד החוץ ויותיר מאחוריו את החתול לארי, צייד העכברים הרשמי של הקבינט, והכלב דילן, שככל הידוע לנו לא נושא תואר מיוחד.

פאלמרסטון כיהן בתפקיד במשך כארבע שנים, פגש שגרירים מכל רחבי העולם ושירת נאמנה את האינטרסים של הממלכה המאוחדת. כעת הוא פורש כדי "לעשות לביתו", לדבריו. 

במכתב הפרישה שלו, שנחתם בטביעת כפה, סיפר פאלמרסטון כי הוא מתכנן לייסד רשת של "שגרירתולים ושגרירלבים" שימשיכו את עבודתו החשובה. "למרות שתפקידי הרשמי הסתיים, אני תמיד אשאר שגרירתול של בריטניה". 

פאלמרסטון, החתול הרשמי של משרד החוץ הבריטי, נח במסגרת עבודתו (צילום: רויטרס)פאלמרסטון, החתול הרשמי של משרד החוץ הבריטי, נח במסגרת עבודתו (צילום: רויטרס)

גם חתולים (וכלבים) יכולים ליהנות מקרטיב בימים החמים

כל מי פעם אכל גלידה ליד חתול יודע שהחמודים הקטנים לא מסוגלים להתאפק בכלל. כמו תינוקות חמודים הם דורשים לטעום מהקר המתוק הזה. אז כדי להשכין שלום בית הבאנו לכם מתכון קליל להכנת קרטיבי טונה קלים מאוד להכנה שחתולים יעופו עליהם.

העצלנים שביניכם יכולים להכניס כמה קוביות קרח לקערת המים של החתול ולתת לו לשחק איתם. תכינו את המצלמות - ההנאה מובטחת. 

מצרכים: 
1. נוזל מפחית טונה במים אחת (לא טונה בשמן! את זה כדאי שתשאירו בטירונות)
2. 400 מ"ל מים
3. כוס חד פעמית קטנה (שתשמש כתבנית)
4. חטיף מקלון בשר, עוף או דג (תנו לחתול לבחור)

שיטת הכנה:
1. מלאו קערה ב-400 מ"ל מים ורוקנו לתוכה את הנוזלים מפחית אחת של טונה במים. ערבבו את הנוזלים ביחד. 
2. רוקנו את הנוזל לכוסות חד פעמיות קטנות - הכמות אמורה להספיק ל5-6 מנות.
3. הכניסו את הכוסות להקפאה והמתינו כשעה, עד שהנוזל מתחיל להתגבש. הכניסו מקלון חטיף אחד לכל כוס והחזירו לפריזר עד שיקפא לחלוטין.
4. חכו ליום חם ותנו לחתול שלכם ליהנות מהחטיף הקריר! מומלץ להניח על צלחת או קערה, כדי שלא יטפטף על כל הרצפה. 

חתול אפור חמוד (צילום: רשתות חברתיות)חתול אפור חמוד (צילום: רשתות חברתיות)