דוב בשם "747", שמשקלו הוא כשל שמונה גברים, זכה לאחרונה בתואר הנחשק "הדב השמן ביותר באלסקה", לאחר שניצח 11 יריבים שמנמנים אחרים. התחרות נערכה כמידי שנה בשמורה הלאומית קטמאי שבדרום־מערב אלסקה והיא בחנה את כבדי המשקל הפרווריים במדינה. 

מדובר בתחרות שנועדה להעלות את המודעות לחיות הבר בפארק ואת החשיבות לשימורם. הדוב, מסוג גריזלי, קרוי על שם מטוס הנוסעים בואינג 747 בשל משקלו הגדול, שהוערך בלמעלה מ-600 קילו. בתחרות הצביעו חובבי הדובים ביותר מ-650 אלף קולות, אחרי שהתבקשו להשוות תמונות של בעלי החיים הגדולים ולהציע על המועדפים בעיניהם, כשהם זוכים לראות אותם "לפני ואחרי" הקיץ.

הדוב השמן ביותר באלסקה (צילום: Katmai National Park and Preserve)הדוב השמן ביותר באלסקה (צילום: Katmai National Park and Preserve)

הפארק משתרע על פני שטח של כ-4 מיליון דונם, המהווים בית לכ-2,200 דובים חומרים ומאפשר להם ליהנות מתפריט מגוון של להקות ענק של דגי סלמון השוחים בנהר בפארק. אולם, בניגוד לבני האדם, הפועלים במרץ "לשמור על הגזרה" במהלך הקיץ, אצל הדובים – ככל שאתה יותר שמן, כך יותר טוב. שכן, בעונת החורף הקרה, הדובים מאבדים כשליש ממשקל גופם, בעקבות שנת החורף שלהם בה הם לא אוכלים או שותים כלל.