ילדה בת 13 נאלצה בעל כורחה להתחתן עם גבר בן 48 בטקס חתונה מחליא שהתקיים במחוז מינדנאו שבפיליפינים. הכלה, שהייתה נראית חסרת אונים לאורך כל האירוע, הפכה להיות האישה החמישית של עבדולרזק אמפטואן. בתמונות מטקס הנישואין, אפשר לראות את הילדה בשמלה לבנה כאשר האורחים מתאספים סביבה. 

מתוך טקס החתונה של אמפטואן עם בת ה-13 (צילום: רשתות חברתיות)מתוך טקס החתונה של אמפטואן עם בת ה-13 (צילום: רשתות חברתיות)

בת ה-13, ששמה נותר אנונימי, תאלץ לגדל את ילדיו של אמפטואן, שגם הם בגילה הצעיר. לדבריו של הבעל המבוגר, הוא שמח שהוא הכיר אותה ולא מתחרט כלל על הנישואים ביניהם. כמו כן, הוא אמר כי הוא מתכנן לשלוח אותה לבית הספר כדי שתרכוש השכלה, וכאשר היא תגיע לגיל 20, הוא מתכנן להביא איתה ילדים לעולם. אמפטואן, עובד בדרך כלל כחקלאי ומשמש כאבא פעיל עבור ילדיו מהנשים האחרות שלו, כך על פי העיתון Daily Mirror. 

מתוך טקס החתונה של אמפטואן עם בת ה-13 (צילום: רשתות חברתיות)מתוך טקס החתונה של אמפטואן עם בת ה-13 (צילום: רשתות חברתיות)

בראיון עם רשת תקשורת מקומית, אמפטואן אמר: "אני שמח שמצאתי אותה ואני אוכל לבלות איתה את ימי בטיפול בילדים. אני אשלם על בית הספר שלה ואחכה לרגע המתאים להביא איתה ילדים לעולם". כמו כן, נישואים לילדים מוגדרים על ידי האו"ם כאינם רשמיים כאשר אחד מבני הזוג אינו מעל גיל 18. על פי האו"ם, מדובר בהפרת זכויות האדם והזהיר כי שידוך מהסוג הזה יכול לגרום להגבלת סיכויי ההצלחה שלהם בעתיד. 

בחלקים מסוימים בפיליפינים, במיוחד באזור מינדנאו המוסלמי, מותר לקטינות להתחתן כל עוד הן הגיעו לגיל קבלת וסת. על פי נתוני קרן האו"ם, מדינת הפיליפינים מדורגת במקום ה-12 בנישואי ילדים מתחת לגיל 18. בהצהרה של האו"ם נמסר: "עלינו למנוע נישואין לילדים כדי להשיג עתיד טוב יותר. נערות נשואות מרגישות לרוב חסרות יכולת ונשללות מהן זכויות בסיסיות כמו בריאות, חינוך ובטיחות. כלות צעירות אינן מוכנות פיזית או רגשית להפוך לנשים נשואות או אמהות".