נהג מרוצים אירופאי שאיבד את שתי זרועותיו בתאונת דרכים קשה, הדהים את עמיתיו לענף הספורט המוטורי אחרי שהתגבר על המגבלה הפיזית שלו וחזר למסלול: ברטק אוסטלובסקי, בן ה-35 מפולין, סיפר לאחרונה שהוא היה צריך ללמוד לנהוג מחדש אחרי התאונה שעבר לפני כ-15 שנה. אחרי תהליך שיקום אינטנסיבי, אוסטלובסקי שב למסלול המירוצים שלוש שנים אחרי התאונה, עם רכב מותאם באופן אישי לצרכים שלו ודחף חדש לנצח את יריביו. צפו בנהג המירוצים עם המסלול:

נהג המרוצים שמתחרה בלי ידיים (צילום: טיקטוק)

כיום, אוסטלובסקי הוא נהג המרוצים היחיד בעולם שמשתמש ברגליו בשביל לנהוג כשרגל שמאל מתפעלת את דוושות הגז, הבלם והמצמד, רגל ימין מתפעלת את ההגה וכתפו הימנית מתפעלת את ידית ההילוכים – ואתם עוד בכיתם על זינוק בעלייה וחנייה במקביל. "בתחילת הדרך שאלתי את עצמי אם אני רוצה להמשיך להתחרות במרוצים ומה אני צריך לעשות כדי להמשיך", סיפר לאחרונה אוסטלובסקי בריאיון לאתר Business Insider. "אחרי התאונה שלי הייתי צריך למצוא פתרונות למצב. בשלב מסוים, שמעתי על מישהו בפולין שגם איבד את זרועותיו, ואחרי שפגשתי אותו ידעתי שהחלום שלי להתחרות עדיין לא נגוז".

@bartosz_ostalowski

DRIFT BATTLE 🔥 ##waucie ##drift

♬ Taste - Tyga

אחרי שהצליח להוכיח את עצמו בענף המרוצים המקומי, ברטק פנה לתחרות למקצה אפילו מאתגר יותר: מרוצי Drifting (בהם נהגים מחליקים לאורך המסלול בעזרת הבלמים). בשנת 2018, הוא זכה בתחרות ה-Czech Drift Series הצ'כית וניצח עשרות משתתפים. שנה מאוחר יותר הוא כבר הצליח כנגד כל הסיכויים לסיים במקום ה-9 באליפות ה-Drifting של פולין, אחת התחרויות הקשות בענף, זאת מתוך 50 משתתפים – וכל זה כשהוא נוהג עם כף הרגל שלו. ברטק אמר מאז כי הוא מדרבן כל אדם לנסות את מזלו בספורט מוטורי – ובמיוחד אנשים בעלי מוגבלות. "מרוצים זה דבר נהדר. בשבילי, הענף היה השיקום הכי טוב שאפשר לתאר. זה תמיד היה החלום שלו ולא נתתי למוגבלות שלי לעצור בעדי".