טרגדיה מטרידה קרתה בסין, כאשר כוכבת רשת עם מאות אלפי עוקבים שתתה רעל בשידור חי ומתה כתוצאה מכך. מותה של לואו שיאו מאו מאו זי בת ה-25, נקבע ב-15.10, לאחר שיום קודם לכן הובהלה לבית החולים בעקבות הסרטון הקטלני שצילמה. לפי סוכנויות הידיעות בסין, לואו התמודדה עם דיכאון קשה לפני מותה ואושפזה במשך חודשיים בבית חולים בניסיון לקבל טיפול מתאים. לדברי חברה של כוכבת הרשת, לואו לא התכוונה לשים קץ לחייה, אלא רצתה למשוך את תשומת ליבו של בן זוגה לשעבר, ולכן צילמה את הסרטון.

את הסרטון שידרה בלייב ברשת החברתית Douyin, שם היו ללואו מעל 670,000 עוקבים. "זה כנראה יהיה הסרטון האחרון שלי, היות ואני סובלת מדיכאון הרבה זמן", אמרה לואו לצופיה. לאחר מכן, היא הוציאה בקבוק עם רעל של חומר הדברה. 

רוב עוקביה של לואו נבהלו ממה שראו אך למרבה החלחלה, אחרים - אולי כי לא חשבו שמדובר בסרטון רציני - דירבנו את מעשיה ואמרו לה "לשתות את זה מהר". ככל הנראה, מיד לאחר ששתתה את הרעל התקשרה לואו בעצמה לשירותי הצלה.

בסביבתה של לואו המומים ממה שקרה ועוד יותר מהעובדה שזה שודר ברשת וכי צופים לא הבינו את חומרת המקרה ועודדו אותה לבצע את המעשה הטרגי.