מלחמת רוסיה אוקראינה: דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב, הצהיר היום (שני) כי נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, נפגש עם מפקד כוח ואגנר יבגני פריגוז'ין ימים ספורים לאחר המרד

"פוטין הושפל": בקייב מרוצים מהמרד של כוח ואגנר, וצחקו על פריגוז'ין
לוקשנקו הכחיש שפריגוז'ין בשטח בלארוס וטען - "זה מיקומו האמיתי"

עוד נמסר כי בפגישה נכחו 35 משתתפים, בהם מפקדי יחידות ובכירים צבאיים, וכי במהלך הפגישה הודיע פריגוז'ין כי יחידת שכירי החרב שבהנהגתו תשוב להילחם לצד כוחות הצבא הרוסי. 

כוח ואגנר ברוסיה (צילום: רויטרס)
כוח ואגנר ברוסיה (צילום: רויטרס)

בחודש שעבר, כאמור, הכריז פריגוז'ין על מרד והחל להניע את כוחותיו לעבר מוסקבה. המרד נמשך כשלוש שעות בלבד, ונעצר בסוף בתיווך נשיא בלארוס אלכסנדר לוקאשנקו. מאז עצירת המרד, לא נראה פריגוז'ין בציבור, ובשבוע שעבר טען לוקאשנקו: "פריגוז'ין ולוחמי ואגנר לא הגיעו למינסק כפי שצוין בעסקה, פריגוז'ין נמצא בסנט פטרסבורג, אך אם שואלים אותי 'איפה הוא הבוקר?', אולי נסע למוסקבה". 

נשיא בלארוס ציין בנוסף כי "פריגוז'ין לא היה בכלא ולא ספג עונשים אלימים", מה שמרמז על כך כי ייתכן והוא נמצא כעת תחת חסות שירותי הביטחון ברוסיה. לדבריו, "מה יקרה בהמשך? ובכן, כל מיני דברים מתרחשים בחיים, אבל אתם חושבים שפוטין כל כך זדוני שינקום בפריגוז'ין, לא, זה לא יקרה".

העברת שכירי החרב של 'כוח ואגנר' מרוסיה לבלארוס, הייתה חלק מההסכם בין פוטין לפריגוז'ין, בתיווכו של לוקאשנקו. במסגרת העסקה, שסיימה את המרד הצבאי, הקרמלין ביטל גם את כלל האישומים הפליליים נגד מייסד כוח וגנר, וקבע כי שכירי החרב יחתמו על חוזים חדשים תחת משרד ההגנה הרוסי.