שני בני אדם נהרגו הבוקר (שני) בתקרית שאירעה בגשר המחבר בין חצי האי קרים לרוסיה. מושל אזור בולגורוד מסר כי בני זוג שנסעו ברכבם נהרגו ובתם ששהתה גם היא ברכב נפצעה באורח בינוני. בתוך כך, כלי תקשורת ברוסיה דיווחו כי הגשר נפגע משתי פיצוצים עזים, וכי "הוקם מרכז מיוחד כדי לתאם את שירותי החירום על מנת לחלץ את הנהגים שנתקעו בפקק".

במקביל, במשרד ההגנה האוקראיני לא לקחו אחריות על האירוע ואף טענו כי מדובר בפרובוקציה שנעשתה על ידי מוסקבה, כשמקביל המודיעין האוקראיני הצהיר: "הגשר הוא פרויקט חסר ערך". בכלי התקשורת במדינה טענו מנגד כי המתקפה היא מבצע מיוחד של חיל הים ושירותי הביטחון של אוקראינה.

על פי הדיווחים ברוסיה, בעקבות הפיצוצים, שאירעו סביב השעה 3 לפנות בוקר, חלק מהגשר קרס. שר התחבורה הרוסי ציין כי "סוכנויות אכיפת החוק והשירותים הרלוונטיים פועלים במקום וננקטים צעדים כדי לשפר את המצב, אנו מבקשים מהתושבים להשתמש במסלול חלופי". על פי העדויות ברשתות החברתיות, הנזק נגרם בנתיב המוביל מחצי האי לכיוון רוסיה. 

בשבוע שעבר, שרת ההגנה האוקראינית האנה מליאר הודתה לראשונה באחריותה של אוקראינה לפיצוץ הגשר בחצי האי קרים שהתרחש בתחילת אוקטובר 2022. בחשבון הטלגרם שלה, מנתה 12 הישגים של הצבא האוקראיני מאז הפלישה הרוסית בפברואר 2022, וכתבה: "לפני 273 ימים פתחנו במתקפה ראשונה על גשר קרים כדי לשבש את הלוגיסטיקה הרוסית".

כזכור, פיצוץ הגשר בחצי האי קרים, הנמצא בשליטת רוסיה מאז פלשה אליו ב-2014, אירע באוקטובר 2022 ופגע בקווי תעבורה משמעותיים בין רוסיה היבשתית לקרים. הפעולה נתפסה כניצחון תודעתי אוקראיני, שכן הוא אירע יום לאחר שפוטין חגג יום הולדת 70. בתגובה לפיצוץ, בכיר אוקראיני פרסם סרטון של פיצוץ הגשר וכתב: "יום הולדת שמח, אדוני הנשיא".