עיתון עכאט' הסעודי פרסם הבוקר (שלישי) פרטים חדשים על נחיתת החירום של טיסת "איר סיישל" בג'דה, שעליה היו 128 ישראלים. על פי הדיווח, בשעה 20:12 הודיעו הטייסים למגדל הפיקוח בנמל התעופה הבין-לאומי המלך עבד אל-עזיז על קריאת מצוקה בשל ריח עשן בתא הטייס.

מיד לאחר מכן, הופעל בשדה התעופה בג'דה חדר הניהול המבצעי, הוכרז על מצב חירום בדרגה 2, והמטוס שהיה בכיוונו לתל אביב, נחת בסעודיה בשעה 20:40. העיתון הסעודי דיווח כי שישה אנשי צוות הועברו לבית מלון, ושאר הנוסעים, בהם 3 ילדים, לנו בבית מלון הממוקם בטרמינל 1. 

עמנואל כרמל, אחת מנוסעות הטיסה, שוחחה הבוקר עם אודי סגל וענת דוידוב ב-103FM וסיפרה על הלילה שעבר על הישראלים בסעודיה: "היה בסדר, יצא לנו לישון כמה שעות לפני שהעירו את כולם". על היחס של הסעודים לנוסעים הישראלים אמרה: "ממש מפתיע, אמרו לנו 'אתם יותר מרצויים', חייכו קצת, האמת שלא ציפינו".

בהמשך, שיתפה על התחושות ברגע שהטייס עדכן כי צפויה נחיתת חירום בסעודיה: "היה לחץ, נחתנו ואז אנשים התחילו לקום, להתקרב, לשאול מה קורה, אנשים התחילו להתעצבן ולבכות, היינו די בשוק". על הדאגה של המשפחה בישראל, סיפרה: "לאף אחד לא היה וויפי. לא הייתה לנו שום קליטה, שום וויפי, אז היינו תקועים במטוס הרבה זמן ולא יכולנו לתקשר עם אף אחד. ממש לא חשבתי שיסתיים ככה הטיול שלנו. חגגתי יום הולדת בסיישל, ואז לחזור למשהו כזה?".