מלחמת חרבות ברזל: בצל המלחמה ברצועת עזה, היחסים של ישראל עם רוסיה ממשיכים להידרדר. משרד החוץ הרוסי הגיב היום (חמישי) לאזהרת המסע של המל"ל לצפון הקווקז, ואמר כי "מדובר במהלך אנטי רוסי ומנותק מהמציאות בשטח".

דיווח: ״ביידן מנהל דיונים על המדיניות ליום שאחרי נתניהו״
צלבי קרס, הכאות ושיח אלים ברשתות: עלייה של 500% בהיקף אירועי האנטישמיות בעולם

אזהרת המסע, כזכור, יצאה מוקדם יותר השבוע בעקבות פרעות שהתרחשו בשדה תעופה בדגסטן, כאשר תושבים פשטו על המבנה בחיפוש אחר יהודים.

מוקדם יותר היום אמר הנציג הקבוע של רוסיה באו"ם, וסילי נבנזיה, כי לישראל אין זכות להגנה עצמית במלחמה מול ארגון הטרור חמאס. זאת, מאחר ולטענתו ישראל היא "מדינה כובשת".

המונים ברוסיה ניסו לבצע לינץ' בנוסעי טיסה מישראל (צילום :שימוש לפי סעיף 27א')

"לישראל, ככוח כובש, אין זכות להגנה עצמית, כפי שאישרה חוות הדעת המייעצת של בית הדין הבינלאומי לצדק בשנת 2004", אמר נבנזיה בנאומו במושב חירום מיוחד של העצרת הכללית של הארגון העולמי בנושא פלסטין.

לדבריו, רוסיה מכירה בזכותה של ישראל להבטיח את ביטחונה, אך תפיסה זו אינה זהה לזכות להגנה עצמית. "ניתן להבטיח זאת באופן מלא רק במקרה של פתרון צודק לבעיה הפלסטינית על בסיס החלטות מועצת הביטחון הידועות של האו"ם. אנחנו לא שוללים מישראל את הזכות להילחם בטרור. אבל הילחמו בטרוריסטים, לא באזרחים", הסביר שגריר רוסיה באו"ם.

הסרטון בכתבה פורסם לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים. מערכת האתר מכבדת זכויות יוצרים ומשקיעה מאמצים באיתור בעלי זכויות יוצרים לצורך שימוש בחומרים המופיעים באתר. אם לדעתכם נפגעה זכותכם כבעלי זכויות יוצרים בחומר המופיע באתר זה, הנכם מתבקשים לפנות באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: [email protected]