ג'ון קירבי, היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית, התייחס היום (שלישי) למלחמה מול החמאס, והדגיש כי ארגוני הטרור בעזה עושים שימוש בכמה מבתי החולים בעיר. כמו כן, ציין כי נעשה גם שימוש במקומות אלו על מנת להחזיק בני ערובה שנחטפו מישראל. 

עטוף בדגל ישראל: צפו בעומר אדם שר את התקווה בהפגנת התמיכה בוושינגטון
מה שאנחנו בבית לא ראינו: כתב רשת CNN נכנס לרצועת עזה וזה מה שמצא שם
חשיפת פעילות חמאס בבי"ח רנטיסי סיפקה לישראל דבר חשוב במיוחד | ברסקי

הוא ציין כי המידע הגיע לארצות הברית, כתוצאה משימוש במגוןן שיטות מודיעין. דבריו של קירבי, מגיעים לאחר הסיור שערך כתב CNN ברצועה, יחד עם דובר צה"ל דניאל הגרי. 

בתוך כך, מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרס, המשיך בביקורת כלפי ישראל, וציין כי "אני מוטרד מאוד מהמצב הנורא ומהאבדות הדרמטיות בנפש במספר בתי חולים בעזה. בשם האנושות, אני קורא להפסקת אש הומניטרית מיידית".

במהלך הסיור של כתב CNN, נחשף תיעוד נוסף לשימוש שביצע החמאס בבית חולים במקום. "אנחנו מחפשים את החיבור של המנהרה לבית החולים, הגענו לבית החולים הזה לפני חמישה ימים", ציין בפניו הגרי. כמו כן,  חשף בפניו את כלי הנשק שהחזיק ארגון הטרור בבית החולים. 

כזכור, דובר צה"ל קיים אמש הצהרה מיוחדת לתקשורת בנושא חשיפת תשתית הטרור על ידי שייטת 13 בבית החולים רנתיסי. לצד ההצרה, דובר צה"ל פרסם סרטון מתוך רצועת עזה שבו הסביר איך ארגון הטרור מתבסס מתחת לבתי החולים ובתי הספר - ופועלים שם לצורך טרור. בתוך כך, בכיר חמאס באסם נעים מסר לרשת "אל-ג'זירה" כי ארגון הטרור מוכן להקים ועדה בינלאומית שתבדוק שבתי החולים נקיים מפעילות צבאית".

עוד הוסיף: "כוחות חי"ר ושריון ממשיכים בפשיטות צבאיות בלב שאטי", קרא תת-אלוף הגרי. "כוחותינו הגיעו לבית החולים רנתיסי, במבצע חשפנו את תשתית הטרור בבית החולים, נוכיח לעולם כיצד חמאס הפך את בתי החולים למכונת הטרור שלו. הוא מחזיק נשק בבית החולים, יש לנו חשד וסימנים שבמקום שהו חלק מהחטופים הישראלים בבית החולים רנתיסי, וזה נמצא כעת בחקירה יודעים את זה על בסיס מודיעין שלנו שמאמת את זה".