טורקיה מזהירה מפני 'השלכות חמורות' אם ישראל תנסה לחסל את פקידי חמאס, כך פורסם היום (שני) בסוכנות הידיעות "רויטס".

על הכוונת של ישראל: אלו בכירי חמאס שנעים על ציר קטאר-טורקיה
שואבת השראה מרוסיה וטורקיה: ונצואלה מסתכנת במלחמה חדשה בדרום אמריקה

האזהרה מגיעה לאחר שראש השב"כ, רונן בר, התייחס לראשונה בקולו בהקלטות שנחשפו בחדשות כאן 11 למתקפת ה-7 באוקטובר, והצהיר כי "אנו נחושים לחסל את חמאס בכל מקום - בעזה, באיו"ש, בלבנון, בטורקיה, בקטאר".  זו הפעם הראשונה שבה בכיר במערכת הביטחון מצהיר כי ישראל מתכוונת לבצע חיסולים כאלה על אדמת קטאר, המתווכת בעסקת החטופים, וטורקיה, שלה הובטח בעבר, לפי דיווחים זרים, כי ישראל לא תבצע התנקשויות במחבלים בשטחה. 

יש לך זמן פנוי? למה שלא תלמד/י אנגלית? לחצו כאן לשיעור ניסיון מתנה וללא התחייבות>>

צמרת הנהגת החוץ של ארגון הטרור יושבת במשך שנים מחוץ לרצועת עזה. היא כוללת, בין היתר, את ראש ההנהגה חאלד משעל ואת סגנו מוסא אבו מרזוק, ויחד איתם גם גורמים בכירים נוספים השוהים מחוץ לעזה כמו יושב ראש חמאס איסמאעיל הניה, סגנו של יחיא סנוואר, חליל אלחיה, וצאלח אלערורי - המכהן כראש הנהגת חמאס בגדה עד היום ופועל מלבנון.

הנייה בן ה-61, שנע רבות על ציר איסטנבול-דוחא, חי כיום במלונות בקטאר יחד עם אשתו וילדיו, וכך גם משעל, ששוהה במדינה מאז 2012, וסגנו לשעבר, ד"ר מוסא אבו מרזוק. מלבדם, גם חליל אל-חיה, ראש לשכת התקשורת של חמאס, ראזי חמד, סלאח ברדוויל, סאמי אבו-זוהרי וטאהר א-נונו, בכירים נוספים בארגון, שוהים בדוחא.

ממידע שפרסם דובר צה"ל אחרונה עולה כי בכירי ארגון הטרור מנהלים את המערכה מארבעה מוקדים מרכזיים: לבנון, טורקיה, קטאר ואיראן. מהנתונים עלה כי לא פחות מרבע מחברי הלשכה המדינית של חמאס ברצועת עזה שוהים בארבע המדינות האלו, ומשם מקבלים את ההחלטות בנוגע להמשך הלחימה.