עיתון הוול סטריט ג'ורנל פרסם היום (שבת) סקר ובו נתונים שצריכים להדאיג את היושב בבית הלבן: 23% מהאמריקאים בלבד תומכים במדיניות של הנשיא ג'ו ביידן מאז נכנס לבית הלבן בינואר 2021, בעוד 53% סבורים שמדיניותו פגעה בהם. זאת, לעומת הנשיא לשעבר דונלד טראמפ, שזכה בסקר ל-49% תמיכה במדיניות לאורך כהונתו, ורק 37% שסברו כי נפגעו ממדיניותו. 

כבר לא לצד ישראל? הדרישה של יהודי ארה"ב מביידן בזמן המלחמה
"ביידן מתעב את נתניהו, דרכו להסתיר זאת היא לרצות את האמריקאים"

הסקר בחן גם את עמדות הבוחרים לקראת בחירות 2024. הנשיא לשעבר זוכה ל-47% תמיכה כמועמד המועדף בקלפי, בעוד ביידן זוכה ל-43%. הפער בין השניים מתרחב כשהשאלה הוסיפה חמישה מועמדים עצמאיים פוטנציאליים, שצפויים "לשתות" לביידן מצביעים. בין העצמאים הבולטים נמצא רוברט קנדי ג'וניור, בן לשושלת הפוליטית האמריקאית, שזוכה ל-8% תמיכה.

ג'ו ביידן (צילום: רויטרס)
ג'ו ביידן (צילום: רויטרס)

מוקדם יותר השבוע תקף ביידן את הנשיא לשעבר במהלך כנס שקיים בבוסטון, את הנשיא לשעבר דונלד טראמפ.  "לא בטוח שהייתי מתמודד לנשיאות ללא האפשרות שטראמפ ייבחר", אמר. עוד הוסיף כי הוא "לא יכול לתת לו לנצח". הדברים נאמרו על ידו, בין היתר כתגובה לביקורת מתוך גורמים במפלגתו, לפיה הוא מבוגר מידי וכי עליו לזוז הצידה על מנת "לתת לדור הצעיר את הלפיד". 

זמן קצר לפני כן, ביידן אף טען כי  "טראמפ והרפובליקנים שלו מתכננים להרוס את הדמוקרטיה האמריקאית". על פי סקר שערכה רשת NBC האמריקאית, אחוז התמיכה בנשיא הנוכחי הגיע לשפל של 40%, הנמוך ביותר מאז שנכנס לבית הלבן. כמו כן, הוא זוכה ל-42% תמיכה ממצביעים צעירים בגילאי 18 עד 34, בעוד שטראמפ עומד על 46%.