מלחמת חרבות ברזל: רשת CNN פרסמה היום (שבת) הקלטות של תושבי עזה מהשבועות הראשונים של המלחמה, בהן מושמעת ביקורת חריפה על שלטון חמאס. על מנת להגן על התושבים החוששים לשלומם, הובאו דבריהם בשם בדוי מפיהן של דמויות מונפשות באנימציה.

רימונים בכיתה וירי ממסגד: הלחימה בשג'עייה נמשכת
צה"ל ברצועת עזה: כמה זמן יימשך השלב הנוכחי בלחימה?

"אסור להגיד שאתה לא רוצה מלחמה, הם מנצלים אותנו תחת התירוץ של 'התנגדות'", נשמע תושב עזה בסרטון, והתייחס לסבבי הלחימה בין ישראל לחמאס מאז 2008: "הם הרוויחו מהן, ורק האזרחים סובלים. כל פעם שיש מלחמה והם מקבלים עוד כספי סיוע, הם אלה שמרוויחים ואנחנו לא מקבלים כלום".

תושב נוסף אמר: "בזמן הזה, כאדם שחי בכלא עזה, האויב העיקרי שלי הוא חמאס, לא הכיבוש. אין לי בית, אין לי חיים. נידונו לסבל בגלל הארגון המטופש הזה. מי גרם לנו לחיות בעוני בעזה? לא היהודים אלא חמאס".

תושבי עזה צועדים דרומה (צילום: רויטרס)
תושבי עזה צועדים דרומה (צילום: רויטרס)

הוא הוסיף כי בגלל הטבח בשבעה באוקטובר השתנתה דעת הקהל העולמית בנוגע לפלסטינים: "שכנעו את כולם שאנחנו טרוריסטים שעורפים ראשים, משווים אותנו לדאעש. אם להיות כן, חמאס מחרב את העם הפלסטיני".

הסרטון בכתבה פורסם לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים. מערכת האתר מכבדת זכויות יוצרים ומשקיעה מאמצים באיתור בעלי זכויות יוצרים לצורך שימוש בחומרים המופיעים באתר. אם לדעתכם נפגעה זכותכם כבעלי זכויות יוצרים בחומר המופיע באתר זה, הנכם מתבקשים לפנות באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת : [email protected]