המלחמה באוקראינה: לראשונה מאז שנת 2022, רוסיה עשתה שימוש בפצצות אוויר, זאת בהפצצה האחרונה על העיר חרקיב, כך נמסר מטעם המשטרה המקומית. 

בצל הסערה המדינית: פרטים חדשים על פגישות גלנט בארה"ב | דיווח
רדואן וקבוצת טרור נוספת: כך נמנע פיגוע חדירה לתוך שטח ישראל

פצצות אוויר הן חימוש שמנצל חמצן מהאוויר שמסביב לו, זאת על מנת לייצר פיצוץ עז בטמפרטורה גבוהה ולמשך זמן ארוך. התקיפה החריגה בוצעה לאחר פיגוע הטרור הקשה שאירע בתיאטרון סמוך למוסקבה בערב יום שישי האחרון.

רגעי הדרמה במוסקבה (צילום :שימוש לפי סעיף 27א')

לפני מספר ימים, ועדת החקירה ברוסיה פרסמה סרטון שבו נראים מחבלי דאעש מכוסי עיניים מובלים אל המפקדה שלה במוסקבה. כל הארבעה הופיעו בבית המשפט המחוזי בסמני מאוחר יותר בערב, כשעל גופם ניכרים סימני אלימות קשים בתום חקירתם על ידי כוחות הביטחון הרוסיים. הם הואשמו בביצוע מתקפת טרור "שהביאה למותו של אדם", עבירה שהעונש המרבי עליה הוא מאסר עולם.

סרטונים המתיימרים להראות את החקירות של החשודים הופצו קודם לכן בטלגרם. באחד מהם נראים אנשי כוחות הביטחון חותכים את אוזנו של אחד החשודים ותוחבים אותה לפיו. אחר מראה חשוד מוכה בקת רובה. בסרטון אחר נראה אחד החשודים אזוק על הרצפה, כשמכנסיו מופשלים וכבלים מחוברים לאיבר מינו.

זירת הפיגוע ברוסיה (צילום: Sergei Vedyashkin/Moscow News Agency/Handout via REUTERS)
זירת הפיגוע ברוסיה (צילום: Sergei Vedyashkin/Moscow News Agency/Handout via REUTERS)

כאשר הארבעה הובאו לבית המשפט, אחד החשודים, דאלרדג'ון בארוטוביץ' מירזוייב בן ה-32, נראה חבול, מכוסה בדם ומותש בתא מאובטח עם חלונות זכוכית. החשוד השני, שנראה בתא דומה, היה סיידקרמי מורודאלי ראצ'בליזודה. עינו נראתה שחורה כתוצאה משטף דם ונראה כי תחבושת מכסה את אוזנו הימנית.

לחשוד השלישי, שמסודין פארידון, בן 25, היו פנים נפוחות והרביעי, מוחמד-סובר פייזוב בן ה-19, ככל הנראה מחוסר הכרה והובל למקום על כיסא גלגלים וללא אזיקים. לפי הרשויות, כל הארבעה הם אזרחי טג'יקיסטן.

התמונה בכתבה פורסמה לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים. מערכת האתר מכבדת זכויות יוצרים ומשקיעה מאמצים באיתור בעלי זכויות יוצרים לצורך שימוש בחומרים המופיעים באתר.  אם לדעתכם נפגעה זכותכם כבעלי זכויות יוצרים בחומר המופיע באתר זה, הנכם מתבקשים לפנות באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: [email protected]