מפגין אלים שנעצר במחאה האנטי-ישראלית של אוניברסיטת קולומביה הוא לא אחר מאשר יורש של אימפריית עסקי פרסום בהיקף של מיליוני דולרים, כך על פי הדיווח ב"ניו יורק פוסט". ג'יימס קרלסון, הינו "אנרכיסט ותיק" ללא קשרים ידועים לאוניברסיטת קולומביה, שנעצר כאשר המשטרה פשטה על המאהל בהיכל המילטון ביום שלישי. קרלסון נחקר כ"מנהיג אפשרי" של קבוצת מתפרעים שפרצו לבניין והתבצרו בו.

"פרצו לבניין ושברו חלונות": סטודנט ישראלי באונ' קולומביה משחזר את רגעי האימה

הדיווח זיהה את קרלסון, בן 40, כאחד משלושת ילדיהם של מנהלי הפרסום הבולטים ריצ'רד "דיק" טארלו ואשתו, סנדי קרלסון טארלו. דיק טארלו מת ב-2022 בגיל 81, כאשר הונו הוערך בשווי של שלפחות 20 מיליון דולר, כך לפי רישומי בית המשפט. טארלו התפרסם בעיקר בזכות עבודתו עם ענקיות קוסמטיקה ואופנה, ביניהן רבלון, ראלף לורן ונויטרוג'ינה. ג'יימס קרלסון הוא אחד מיורשי ההון המשפחתי ובבעלותו, בין היתר, אחוזת ענק בשווי 2.3 מיליון דולר.

עימותים אלימים בין סטודנטים אמריקאים תומכי פלסטין לבין המשטרה, באוניברסיטת קולומביה (צילום: רויטרס)
עימותים אלימים בין סטודנטים אמריקאים תומכי פלסטין לבין המשטרה, באוניברסיטת קולומביה (צילום: רויטרס)

לקרלסון יש רקורד פלילי עשיר שהתחיל עוד בשנת 2005, עם אישומים הכוללים פריצה, סיכון פזיז, קשירת קשר והסגת גבול פלילית. בפשיטת המשטרה ביום שלישי על היכל המיליטון, קרלסון נעצר והואשם בעבירה פלילית, הצתה והחזקה פלילית של רכוש גנוב בקשר לתקיפה שהתרחשה ב-20 באפריל כלפי אדם שאחז בדגל ישראל.

במהלך האירוע המדובר, החשוד שלקח את הדגל נעלם בתוך ההמון, החשוד השני זרק אבן על הקורבן ופצע אותו בפניו והחשוד שלישי תפס את הדגל והצית אותו, כל על פי כוחות המשטרה. הקורבן נפצע באורח קל וסירב לקבל טיפול רפואי. קרלסון, כאמור, חשוד כאחד משלושת התוקפים המשטרה ממשיכה לחפש אחר שני החשודים הנוספים.

מעצרו של קרלסון ב-2005 קשור להפגנה אלימה של "הגיוס האנטי-קפיטליסטי של החוף המערבי ומצעד נגד ה-G8" בסן פרנסיסקו, שם מפגינים פצעו שוטר, שבר את גולגולתו וניפצו מספר חלונות ראווה.