ההוריקן של עדן עשה כותרות ברחבי הגלובוס: כלי התקשורת ברחבי העולם סיקרו את תחרות האירוויזיון ואת הדי האנטישמיות הרבים שחוותה המשלחת הישראלית בימים האחרונים ובגמר עצמו. חרף זאת, ציינו רבים מהם כי על אף קיתונות השנאה והחרם של הצבעות השופטים, זכתה עדן גולן לאהבה עצומה מקהל הצופים האירופי.

אם תהיתם מה עומד מאחורי השלט המסתורי באיילון, תדעו שהאוונגליסטים איתנו
מדרון חלקלק עם מצרים: כך ישראל תוכל לשקם את היחסים עם השכנה

רוב פיצ'טה, שליח ה-CNN למאלמו, סיפר בהרחבה על ה"מחאה הפלסטינית" שהתקבצה מחוץ לארנה, תוך שהוא מצטט את המוחים האלימים שקראו להחרים את ישראל ו"לשחרר את פלסטין". הוא הוסיף כי בזמן ההופעה נשמעו קולות בוז בעוד שחלק מהקהל הפנה את גבו לעבר הזמרת, אך הוסיף כי רבים אחרים דווקא הריעו לגולן.

בדיילי מייל הבריטי המשיכו לפרגן לעדן גולן כפי שעשו בימים האחרונים. הכתב וויוק צ'אודהארי סיקר את שובה של עדן לישראל אתמול (ראשון), תחת הכותרת: "הזמרת הישראלית עדן גולן מקבלת כבוד של גיבורים לאחר שניצחה את המון השנאה הפרו פלסטיני שניסה לחבל בשירתה, והגיעה למקום החמישי".

בעיתון האיטלקי הנחשב "קוריירה דלה סרה" סיקרו את התחרות והדגישו את הפוליטיקה שליוותה את האירוויזיון סביב גולן וציינו: "הזמרת הישראלית עדן גולן ספגה מחאה על הבמה ומאחורי הקלעים. הזמרים ההולנדי והיווניה התייחסו אליה בצורה לא ראויה". 

הביביסי הבריטי, שכבר נודע בדיווחים שקריים על ישראל, הרחיב על המחאות סביב התחרות וכינה את המוחים הפרו פלסטינים "נינוחים" וציין כי עדן גולן ספונה בחדרה כשאינה על הבמה. 

סוכנות הידיעות הצרפתית סיקרה את התגובות בתל אביב אחרי פרסום מיקומה של עדן במקום החמישי המכובד. בסוכנות ראיינו את מעריצי האירוויזיון שהדגישו כי הצבעות השופטים והפער בינם לבין הצבעת הקהל האירופי הוכיחו שהתחרות היא פוליטית.
 
האירוויזיון עצמו לווה בשורה של תקריות שנאה כנגד עדן והמשלחת הישראלית. בגמר עצמו השופטים כמעט שלא העניקו נקודות לישראל, ואת מירב ה"דוז פואה" קיבלה שוויץ שנראתה כבר בדקות הראשונות כמנצחת.

מחוץ לארנה במאלמו התקבצו עשרות אלפי מפגינים פרו פלסטינים שהמשיכו בקריאות הנאצה נגד ישראל. גם באולם נשמעו קריאות בוז כשעדן גולן עלתה לבמה, כשחלק מהקהל אף הפנה את גבו, אך הזמרת הישראלית הצעירה נתנה הופעה סוחפת מרשימה ומושלמת.

קודם לכן הגיעו לשיא רחשי השנאה סביב: הזוכה של השנה שעברה, לורין השבדית, הודיעה שאם ישראל תזכה – היא לא תעניק לה את הפרס. הזמר הפיני שהשתתף בשנה שעברה סירב אף הוא להעניק נקודות לישראל. נציגות אירלנד ופורטוגל צבעו  את ציפורני הידיים בצבעי דגל פלסטין. הזמרת האירית שהביעה התנגדות להשתתפות ישראל בתחרות, סיימה את הופעתה על הבימה כשהיא צורחת: "אהבה תמיד תנצח שנאה". 

מנצחת שוודיה באירוויזיון לורין, נציגת ישראל לאירוויזיון עדן גולן (צילום: רויטרס)
מנצחת שוודיה באירוויזיון לורין, נציגת ישראל לאירוויזיון עדן גולן (צילום: רויטרס)

יום קודם הודחה הולנד מהתחרות, לאחר שהזמר הואשם בתקיפה. הנציג ההולנדי גם ניסה להפריע לעדן גולן במסיבת העיתונאים, כשקם בתורה וכיסה את ראשו בדגל. הזוכה הנורבגית אשתקד אלסנדרה, שהייתה מיודדת עם נועה קירל, סירבה להגיש את הנקודות  והעלתה סטורי בו היא מאשימה את ישראל ברצח עם. נורבגיה אגב הגיעה למקום האחרון בתחרות.  בשלב השופטים, כשהגיע תורה של נציגת תאגיד השידור כאן 11 להעניק את הנקודות, נשמעו קולות בוז ושריקות רמות מהקהל. 

נציג בריטניה אולי תורנטון שהוביל לאורך החודשים האחרונים קריאות אנטישמיות נגד ישראל והיה מיוזמי העצומה למניעת השתתפות ישראל באירוויזיון, קיבל אפס נקודות מהקהל האירופי.