המון פרו פלסטיני משולהב שזיהה תייר ישראלי שטייל עם בתו בעיר ברוז' שבבלגיה תקף אותו בברוטליות. כשהבחינו הפרו פלסטינים שאמנון אוחנה (64) ובתו שירה (29) מסירים סטיקר אנטי ישראלי שהודבק על קיר בתחנת הרכבת, הם תקפו את האב בבעיטות ואגרופים לפנים.

רפורמה בנוסח טיוואני: קטטה אלימה בין חברי הפרלמנט | צפו
חשד ליריות ליד שגרירות ישראל בשוודיה, חשודים נעצרו

גם לאחר שהשניים הצליחו להימלט לקומה מתחת, המשיך אחד התוקפים לרדוף אחרי האב, הפיל אותו לרצפה והמשיך לבעוט בראשו לעיני המצלמות. קריאות האב ובתו לעזרה מהעוברים והשבים לא נענו.

לאחר התקיפה החמורה פונה אוחנה לבית חולים מקומי שם אובחן עם לסת שבורה. אוחנה הגיש תלונה במשטרה המקומית כנגד התוקפים, אך לדבריו קיבל את התחושה שלמשטרה הבלגית "לא בוער" למצות עמם את הדין אף על פי שחלק מהתקיפה תועד במצלמות אבטחה.

אמנון אוחנה לאחר התקיפה (צילום: שירה אוחנה)
אמנון אוחנה לאחר התקיפה (צילום: שירה אוחנה)

יו"ר איגוד הארגונים היהודים באירופה (EJA), הרב מנחם מרגולין, גינה את התקיפה וקרא למפקד משטרת ברוז' למצות את הדין עם התוקפים ולהגדיר את התקיפה כפשע שנאה אנטישמי וגזעני: "ההתנכלויות ליהודים ולישראלים בבלגיה מתגברות מידי יום ביומו וניכרת גם הסלמה באלימות. זה כבר לא רק אלימות מילולית או יריקות אלא תקיפות פיזיות של ממש שעלולות להיגמר באסון".

"אל תחכו שירצחו אותנו כדי להבין שאתם חייבים לפעול ביתר נחישות נגד הפורעים. היום זה נגד יהודים ומחר ההמון המוסת יתקוף כל מי שנראה מערבי בעיניו", התריע הרב מרגולין וציין כי "לא יכול להיות שמדינה מערבית המתיימרת להיות מדינת חוק כמו בלגיה לא תפעל למעצר מיידי של התוקפים האנטישמים ותימנע מפעולת אכיפה מיידית למיצוי מלוא חומרת הדין עמם".