סקר שנערך בקרב אוניברסיטאות מובילות בבריטניה מצא כי יותר משליש מהסטודנטים חושבים שמעשי הזוועות של חמאס שבוצעו ב-7 באוקטובר היו "מעשה התנגדות מובן". מהנתונים עולה כי כמעט 40% מהסטודנטים באוניברסיטאות ראסל גרופ סבורים שניתן להצדיק את מתקפת הפתע הרצחנית והאכזרית של ארגון הטרור, שהביאה לתחילתה של מלחמת "חרבות ברזל". הסקר, שנערך על ידי Stand With Us UK, מצא גם כי רק שליש מהסטודנטים רואים את הטבח כ"מתקפת טרור".

בן גביר באולטימטום משלו? "נתניהו צריך להחליט - הדרך שלי או של גנץ"
"לא מחויבים לשלושה שבועות": מקורבו של גנץ רומז - הוא לקראת יציאה מהממשלה

הממצאים המדאיגים מגיעים בעיצומו של גל חסר תקדים של אנטישמיות – כאשר התאחדות הסטודנטים היהודים (UJS) קיבלה יותר מ-700 קריאות על אנטישמיות מסטודנטים מפוחדים מאז 7 באוקטובר, וסטודנטים ישראלים טענו כי הם "מבועתים" וחוששים מפגיעה בקמפוסים.

כפי שנחשף השבוע ב"דיילי מייל", באוניברסיטת אוקספורד דווח על 70 תקריות בשמונת החודשים האחרונים – כולל סטודנט אחד שספג עלבונות על "אפו היהודי".

אל תגידו לא ידענו - הטבה מיוחדת למי שרוצה ללמוד אנגלית. לחצו כאן לשיעור ניסיון מתנה וללא התחייבות>>

הפגנה פרו-פלסטינית בבריטניה (צילום: רויטרס)

היום נאלצה אוניברסיטת קיימברידג' להעביר את טקסי הסיום שלה מבית הסנאט, שם הם מתקיימים מאז המאה ה-18, לדאונינג קולג' בשל מחאות פרו-פלסטיניות, במהלכן סטודנט יהודי שהחזיק דגל ישראל מול מאהל מוחים נדחף באלימות והדגל נתלש מידו.

ביותר מ-20 מאהלים פרו-פלסטיניים שהוקמו ברחבי המדינה, נשמעו סטודנטים קוראים "אינתיפאדה" – קריאה מפורשת לאלימות – ו"התנגדות מוצדקת אם עם נכבש", תמיכה לכאורה בטבח חמאס.

קיבוץ בארי לאחר 7 באוקטובר (צילום: אריק מרמור)
קיבוץ בארי לאחר 7 באוקטובר (צילום: אריק מרמור)

מנכ"ל StandWithUs, יצחק צרפתי, אמר: "אנו נמצאים בעיצומו של גל היסטורי באנטישמיות, המדגיש ירידה מדאיגה במוסר ובמודעות בקרב סטודנטים - מנהיגי העתיד של החברה המערבית".

ניקולה ריצ'רדס, יו"ר משותף של הקבוצה הפרלמנטרית נגד אנטישמיות, אמר: "אף אחד לא צריך לנסות להצדיק או להמעיט בערך 7 באוקטובר וההשחתה השיטתית, האונס, הטבח ולקיחת בני הערובה של מאות אנשים חפים מפשע. התלמידים המשכילים ביותר בעולם צריכים לדעת טוב יותר מאשר להחזיק באמונות המסוכנות האלה".