השוק השחור של הסיגריות פורח ברצועת עזה והוא הופך לצוהר להפקרות ולייאוש. הסיגריות הבלתי חוקיות מוחבאות בתוך אבטיחים חלולים ושקיות חיתולים על משאיות דרך המעברים שבשליטת ישראל ונמכרות בסכום של עד 30 דולר ליחידה.

בהמשך, כך על פי גורמים ביטחוניים שצוטטו בוושינגטון פוסט, כנופיות ממתינות לאורך הדרך, עוצרות משאיות ובודקות האם יש בהם סיגריות. אולם, ברגע שהסיגריות מגיעות ליעדן בשווקים, חמאס מנסה לבלום את התופעה באמצעות קנסות והפחדות. עוד טוענים הגורמים כי אותו שוק שחור "מתדלק" את ההתקפות על המשאיות ומקשה על העברת הסיוע ההומניטרי לתוך הרצועה.

סינוואר ינסה להסתיר - אך ישראל פגעה אנושות בנקודה הרגישה שלו
נתניהו צדק? זה מה שגרם לחמאס לוותר על סעיף סיום המלחמה | ההתכתבויות הפנימיות נחשפות

הברחת סיגריות היא כבר מזמן עסק רווחי בעזה. בעבר נעשה שימוש ברשת של מנהרות מתחת לגבול עם מצרים כדי לעקוף את המצור הכלכלי. במשך, הסיגריות הוברחו דרך משאיות במעבר רפיח ונמכרו במחיר מופקע. כשישראל כבשה וסגרה את המעבר קרסה גם מערכת ההברחות העיקרית של עזה. עם זאת, מספר מצומצם של סחורות החל לזלוג בחזרה פנימה, דרך מצרים ודרך יהודה ושומרון, ולכן מחירי הסיגריות עלו.


אל תגידו לא ידענו - הטבה מיוחדת למי שרוצה ללמוד אנגלית. לחצו כאן לשיעור ניסיון מתנה וללא התחייבות>>

מעבר רפיח בצדו המצרי (צילום: עבד רחים כתיב, פלאש 90)
מעבר רפיח בצדו המצרי (צילום: עבד רחים כתיב, פלאש 90)

המסלול מתחיל בשווקי הפירות והירקות ביהודה ושומרון, שם אנשים משלמים לנהג כדי להסתיר סיגריות בפריטים מסחריים המיועדים לעזה. "אנחנו מסדרים את חפיסות הסיגריות בתחתית הקופסאות שאמורות להכיל את הירקות", אמר בראיון טלפוני אחד הנהגים. "בכל פעם אנחנו ממציאים שיטה".

טכניקה אחת כוללת יצירת פתח קטן באבטיחים וריקון העיסה כדי לפנות מקום לחפיסות. "כל חפיסה של 20 סיגריות עולה לנו שלושה שקלים ואנחנו מוכרים אותן כאן ב-2,000 שקלים. לאחר מכן מעמיסים את הסיגריות על משאית שיוצאת מהשומרון דרך מחסום תרקומיה ופורקות את הסחורה בכרם שלום.

העברת סחורות, מעבר כרם שלום (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)
העברת סחורות, מעבר כרם שלום (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)

בכרם שלום אומרים בישראל שכל הסחורות נבדקות כדי למנוע מחמאס להבריח נשק. אלעד גורן, ראש המדור האזרחי ביחידת מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אמר כי המנהל מוצא ומחרים "90 עד 95 אחוז" מהסיגריות הנסתרות. עאדל עמר, ראש ארגון התחבורה הפלסטיני ברמאללה, טען כי "90 אחוז" מהמשאיות המגיעות מיהודה ושומרון אינן מעורבות במאמצי הברחה. גורן אמר שגם בסיוע שהגיע ממצרים נמצאו סיגריות.

לאחר מכן, הסיגריות נמכרות בשטח הפתוח, במחנות אוהלים המאולתרים ובערים בשיעורים אסטרונומיים. כשהשוק השחור הרווחי נמצא ברובו מחוץ לשליטת חמאס, גורמים רשמיים מנסים לאמץ את הסחר על ידי התמקדות בסוחרים ובקשריהם. "אם הסוחרים מסרבים לדווח עלינו", כמה סוכני חמאס בלבוש אזרחי גובים "קנסות עתק" או "מאיימים עליהם במוות".

חמאס הסדיר ואף אסר שימוש בטבק במהלך 17 שנות השלטון, אך גם הרוויח ממיסוי כבד. החלל המדיני והביטחוני בעזה שהותירה המלחמה איפשר לסחר במחתרת לשגשג, כך עולה מראיונות של העיתון האמריקאי עם תריסר אנשים שהיו מעורבים או מושפעים מהברחת סיגריות בשטח.

מכירת סיגריות בעזה (צילום: Mohammed Abed/AFP via Getty Images)
מכירת סיגריות בעזה (צילום: Mohammed Abed/AFP via Getty Images)

גאורגיוס פטרופולוס, ראש המשרד לתיאום עניינים הומניטריים (OCHA) בעזה, אמר כי הכנופיות פיתחו "מבצע דמוי קרטל". בתגובה, כמה סוחרים במגזר הפרטי שכרו שומרים חמושים כדי להגן על השיירות שלהם. משאיות הנושאות סיוע של האו"ם הן "מטרה רכה יותר", אמר פטרופולוס, מכיוון שכמדיניות הן לא שוכרות שומרים פרטיים.

הרשויות הישראליות טוענות שהביזה אינה מכשול גדול להעברת הסיוע של האו"ם. "יש ביזה באזור מסוים, אבל זה לא משהו חדש עבורנו", אמר גורן. "הביזה מתרחשת על ידי משפחות עבריינות". 

"אנחנו מתמודדים בימינו עם התמוטטות כמעט מוחלטת של החוק והסדר, כאשר נהגי משאיות מאוימים או מותקפים באופן קבוע ופחות מוכנים להעביר סיוע", אמר בשבוע שעבר פיליפ לזריני, ראש סוכנות האו"ם לפליטים פלסטינים. אדהם שוהייבר, מנהל חברת התחבורה שוהייבר, שעובדת עם ארגוני סיוע, אמר שרבות ממשאיותיו יצאו מפעילות לאחר התקפות חוזרות ונשנות. "ישראל עוצמת לפעמים את עיניה להכנסת סיגריות... ולעיתים מחמירה כדי ליצור מחלוקת ולהוכיח לחמאס שישראל שולטת ברצועת עזה".