מלחמת חרבות ברזל: על פי דיווח היום (שלישי) בכלי תקשורת איראני, שמזוהה עם האופוזיציה במדינה, ממשלת איראן מעורבת בעידוד ההפגנות נגד המלחמה בעזה ברחבי ארה״ב, כך אמרה מנהלת המודיעין הלאומי של ארה״ב אבריל היינס בהודעה חריגה שפרסמה.

זה לא עזה, זה נור א-שמס: צה״ל יצא ממחנה הפליטים והשאיר הרס
אהוד יערי טוען: אלו המסרים שמעביר החיזבאללה למערב

בהודעה נכתב כי בשבועות האחרונים גורמים בממשלת איראן ניסו לנצל את ההפגנות בארה״ב נגד המלחמה בעזה, להתחזות לאקטיביסטים ברשתות החברתיות ולעודד את ההפגנות. היא ציינה כי במקרים מסויימים גורמים בממשלת איראן אף סיפקו תמיכה כלכלית למפגינים.

היינס הדגישה כי המודיעין האמריקני סבור שאזרחים אמריקנים שמפגינים נגד המלחמה בעזה עושים זאת מתוך כוונה טובה ותוך מימוש חופש הביטוי שלהם, אולם ציינה כי היה חשוב למודיעין האמריקני להזהיר אזרחים אמריקנים מפני ניצול לרעה מצד גורמים זרים.

מאהל ההפגנות באוניברסיטת קולומביה (צילום :רויטרס)

״ייתכן שאמריקנים שהיו מטרה של הקמפיין האיראני כלל לא היו מודעים שהם נמצאים בקשר ומקבלים תמיכה מממשלה זרה. אנחנו קוראים לכל האמריקנים להיות ערניים כאשר הם מקיימים שיחות ברשתות חברתיות עם גורמים שאינם מכירים״, היא אמרה. 

דוברת הבית הלבן הגיבה לדיווח בנושא, ומסרה כי "הנשיא ביידן עודכן על המודיעין בנושא ההתערבות האיראנית בהפגנות בארה״ב. לא נסבול התערבות איראנית כזו".