ארבע עשרה גופות נוספות התגלו הלילה (ראשון) בשרידי שריפת הענק המשתוללת בצפון קליפורניה בימים האחרונים. בכך, מספר ההרוגים מהשריפה עלה עד כה ל-25 קורבנות. כמו כן, בעקבות השריפה יותר מ-200 אלף בני אדם נדרשו להתפנות ממקום מגוריהם. "האירוע הזה הוא התרחיש הגרוע ביותר שיכולנו לדמיין. זה אירוע שפחדנו ממנו במשך זמן רב", אמר השריף במחוז ביוטה, קורי הונה. "לצערי, לא כולם יצאו מזה". השריפה פרצה ביום חמישי בצפון קרולינה, ונבדק החשד כי היא נגמה בשל קו חשמל לקוי. רוחות עזות ולחות נמוכה האיצו את האש במהירות עצומה וביום שישי בערב היא כבר השתוללה על פני שטח אדיר של יותר מ-360 אלף דונם, כאשר הכבאים התקשו להתמודד עם הלהבות.

הכבאים הפועלים באזור. צילום: רויטרס

 
השריפה ההרסנית ביותר בקליפורניה. צילום: רויטרס


הרשויות מסרו כי יותר מ-6,400 בתי מגורים ו-260 מבני עסקים הושמדו בדליקה, שהפכה להרסנית ביותר בתולדות קליפורניה. את הנזק הכבד ביותר ספגה העיירה פרדייז, בה מתגוררים כ-27 אלף בני אדם. כ-90% מכלל אזורי המגורים בעיירה נהרסו לחלוטין ולא ברור מתי התושבים יוכלו לשוב לבתיהם. 

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הכריז על מצב חירום אך גם תקף את רשויות המדינה על תפקוד לקוי בבירוא יערות, ואף איים לסגת ממימון פדרלי בנושא. מוקדם יותר היום הוא צייץ: "אין שום סיבה שהשריפות המסיביות והקטלניות בקליפורניה יקרו, מלבד הניהול הכושל של היער". 
 
מטוסי כיבוי. צילום: רויטרס


נזקי השריפה בקליפורניה. צילום: רויטרס