בישראל חגגו הלילה (שלישי) את ראש השנה האזרחית, ונכון לשעות הבוקר המוקדמות, מרבית המדינות ברחבי הגלובוס כבר זכו לקבל את פניה של שנת 2019. הן עשו זאת ברוב פאר והדר. רוסיה קיבלה את פניה של השנה החדשה במופע זיקוקים בקרמלין במוסקבה ובפסטיבל חורף שפתח את החגיגות והביא אושר רב לחוגגים, שחזו בפסלי קרח עוצרי נשימה. בין היתר פוסלו ארמון הקרמלין ומוזיאון הארמון הלאומי הממוקם בטאיפיי בירת טאיוואן. בריטניה קיבלה את פניה של השנה עם זיקוקים רבים שהופיעו ליד הגלגל הענק המפורסם, ובניו יורק הגשומה מתכוננים לשנה החדשה. חגיגות השנה החדשה בניו יורק:

צפו בתיעוד:

לונדון. צילום: AFP


ניו יורק. צילום: רויטרס


יוון. צילום: רויטרס


תאילנד. צילום: רויטרס


קוריאה הצפונית. צילום: AFP
השנה החדשה בהודו. צילום: AFP


השנה החדשה בריו דה ז'נרו. צילום: רויטרס


חגיגות השנה החדשה במוסקבה. צילום: רויטרסחגיגות השנה החדשה במוסקבה. צילום: רויטרס


קודם לכן קיבלה אוסטרליה את השנה החדשה במופע זיקוקי די-נור מרהיב שנערך בנמל בסידני, העיר הגדולה והוותיקה ביותר באוסטרליה. השמיים הוארו בשלל צבעים, שהאירו גם את כלי השייט בנמל ואת הגשר שנבנה מעל הים.

חגיגות השנה האזרחית החדשה במוסקבה. צילום: רויטרסחגיגות השנה האזרחית החדשה במוסקבה. צילום: רויטרס


מוקדם יותר קיבלה העיר אוקלנד בניו זילנד את פניה של שנת 2019 במופע זיקוקים נדיר ביופיו ששוגר מ"מגדל השמיים" והאיר את שמי העיר לאחר שהתחלף בה התאריך ל-1 בינואר. אלפי חוגגים יצאו לרחובות העיר לחזות במופע וכן בגשר נמל אוקלנד שהואר במגוון צבעים.

חגיגות השנה החדשה באוקלנד, ניו זילנד. צילום: צילום מסךחגיגות השנה החדשה באוקלנד, ניו זילנד. צילום: צילום מסך


בישראל, כמו במספר מדינות נוספות, השתרש הכינוי "ליל סילבסטר" לציון ראש השנה האזרחית. כינוי זה הוא על שמו של סילבסטר הראשון, הקדוש הנוצרי שיום ה-31 בדצמבר מוקדש לו. הישראלים החלו את החגיגות כבר בשעות הערב המוקדמות של יום שני, כשאכלסו את המסעדות והברים המקושטים בערים הגדולות, ויצאו למסיבות רוויות אלכוהול. 

חגיגות ראש השנה האזרחי בישראל. צילום: אבשלום ששוניחגיגות ראש השנה האזרחי בישראל. צילום: אבשלום ששוני