היועץ לביטחון לאומי האמריקאי, ג'ון בולטון, נחת היום (שבת) בישראל והזהיר את הממשלה הסורית שלא לראות בנסיגת ארצות הברית מסוריה כהזמנה להשתמש בנשק כימי. בולטון, שייפגש מחר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ימריא לאחר מכן מישראל לביקור בטורקיה 
"אין שום שינוי בעמדת ארצות הברית נגד השימוש בנשק כימי מצד המשטר הסורי ואין שינוי בעמדתנו כי שימוש בנשק כימי יגרור תגובה חזקה, כמו שעשינו פעמיים בעבר", אמר בולטון לכתבים זמן קצר לפני נחיתתו בנתב"ג והוסיף: "למשטר אסד לא צריכות אשליות בנוגע לנושא הזה".
 
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שוחח אתמול בטלפון עם מקבילו הרוסי, ולדימיר פוטין, על המצב בסוריה לאור התוכניות של ארה"ב להוציא את כוחותיה, כך לפי הקרמלין. בלשכת ראש הממשלה אישרו מאוחר יותר את דבר השיחה. 
 
לפי סוכנות העיתונות TASS, "הדיווח התמקד בהתפתחויות בסוריה, זאת לאור התוכניות של ארצות הברית להוציא את כוחותיה ממדינה זו. השניים הצביעו על הצורך בתבוסה הסופית של הטרור ובהישג מהיר של הסדר מדיני בסוריה, ואישרו מחדש את נחישותם ההדדית לחיזוק התיאום באמצעות ערוצים צבאיים ודיפלומטיים". בתוך כך, לפי הדיווח, נתניהו, שיזם את השיחה, הביע את תנחומיו בפני הרוסים בעקבות האירועים הטרגיים במגניטוגורסק. 

בתוך כך, מזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפאו צפוי להגיע לביקור במזרח התיכון לקראת הנסיגה האמריקאית מסוריה, כך עולה מדיווח שפורסם במגזין "בלומברג". הדיווח, המסתמך על גורמי ממשל, לא כולל את שמות המדינות בהן יבקר המזכיר.