"אם ארצות הברית תתקוף את איראן, נמחק את תל אביב וחיפה", כך אומר היום (שני) בכיר במשמרות המהפכה האיראניים. יאדוללה ג'וואני, סגן מפקד משמרות המהפכה לעניינים מדיניים, אמר את הדברים באירוע לציון יום השנה ה-40 למהפכה האסלאמית שהעלתה את משטר האייתוללות לשלטון.
מוקדם יותר היום אמר נשיא איראן חסן רוחאני, בנאום שנשא בכיכר עזאדי  ושודר בטלוויזיה הממלכתית, כי מדינתו "תמשיך לפתח ולהרחיב את תוכנית הטילים ואת העוצמה הצבאית". לדבריו, לא יבקשו לכך אישור מאף אחד. הדברים נאמרו לעיני עשרות אלפי אנשים שהגיעו לצפות במצעד הצבאי שנערך בבירה לציון 40 שנה למהפכה האיסלאמית. "איראן תביס את הסנקציות האמריקאיות, אפילו שאנשים מתקשים להתמודד איתן", הסביר.
התקשורת האיראנית טענה כי כמיליון איש משתתפים הגיעו לאירועים וכי הם מלווים בצעקות "מוות לאמריקה" ו"מוות לישראל". כמו כן , רוחאני אמר כי "מציינים את היום במקביל 'להמשך המזימות של אמריקה הפושעת והישות הציונית'". הוא טען כי "85% מהנשק מיוצר באיראן". לטענתו, כולם מנסים ללחוץ על עמנו ולהשית עליו חרמות ועיצומים. "כל המזימות של האויב נכשלו וייכשלו", סיכם, "נמשיך את דרכנו כפי שבחרנו אותה לפני 40 שנה". 

בסוף דצמבר, רוחאני, אמר בנאום בפרלמנט האיראני כי ארצות הברית לא תצליח להוריד את הרפובליקה האסלאמית על ברכיה, אבל הסנקציות הכלכליות ישפיעו על חיי האזרחים ועל הצמיחה הכלכלית. לדברי רוחאני, לסנקציות האמריקאיות היתה השפעה קטנה יותר אם הרפובליקה האסלאמית היתה פחות תלויה בנפט". בנובמבר נכנסו לתוקפן 700 סנקציות שהטילה וושינגטון על מאות גופים ואישים איראניים.
ההגבלות התמקדו ביצוא הנפט האיראני. שמונה מדינות יוחרגו מחלק מהסנקציות הקשורות לנפט האיראני אם יצמצמו את המסחר עם טהרן, אולם ממשל טראמפ הבהיר כי 28 מדינות האיחוד האירופי חייבות להפסיק לגמרי את המסחר עם איראן, אחרת ארה"ב לא תסחר עמן. כ־700 חברות, אישים וארגונים איראניים לא יוכלו לסחור עם המערב, מה שיגרום לכלכלה האיראנית, המצויה במשבר קשה, להצטמק עוד יותר.