אי הוודאות בנוגע לגורלו של הברקזיט נמשכת, שבועיים לפני מועד הפרישה המיועד, הפרלמנט הבריטי אישר הערב (חמישי) לראש הממשלה תרזה מיי להגיש בקשה לאיחוד האירופי לדחיית הסכם פרישת הממלכה מהאיחוד האירופי. ההצבעה עברה בפרלמנט ברוב של 412 תומכים מול 202 מתנגדים.כזכור, אף שמיי גיבשה ברגע האחרון הסכם חדש עם ראשי האיחוד על מעמדה של צפון אירלנד, היא ספגה ביום שלישי עוד מכה קשה כשדחו חברי הפרלמנט, בפעם השנייה, את טיוטת הסכם הברקזיט.


391 מחברי הפרלמנט, מכל הסיעות, הצביעו נגד טיוטת ההסכם, בעוד 242 צירים בלבד תמכו בו, כחודשיים אחרי שהפסידה בהצבעה הראשונה בפער חסר תקדים של 230 קולות. פחות מ־24 שעות לפני ההצבעה, נראה היה כי מיי זכתה לתקווה חדשה שהיא תוכל להעביר את ההסכם בפרלמנט, לאחר פגישה דרמטית שקיימה בשטרסבורג עם השר לענייני ברקזיט סטיב ברקליי, עם נשיא הנציבות האירופית ז'אן־קלוד יונקר ועם ראש צוות המשא ומתן של האיחוד, מישל ברנייה.
 
יונקר ומיי הודיעו כי גובשו מסמכים חדשים שנועדו להסיר את החששות של חברי הפרלמנט בדבר ה־Backstop - ההסדר על מעמדה של צפון אירלנד במקרה שלא יושג הסכם סחר לאחר תום תקופת המעבר של הברקזיט בסוף שנת 2020. לפי ההסכם שגובש, הממלכה המאוחדת כולה תישאר במסגרת מדיניות המכסים של האיחוד כדי למנוע הקמת גבול עם אירלנד. בין השאר הוקם כלי מחייב משפטי משותף, שבריטניה תוכל להשתמש בו נגד האיחוד במקרה שתגיע למסקנה שהגוש מנסה לכפות עליה את ה־Backstop ללא הגבלה.  
 
במסיבת העיתונאים המשותפת הצהיר יונקר כי מדובר בוויתור האחרון מצד האיחוד. "לפעמים בפוליטיקה אפשר לקבל הזדמנות שנייה", אמר. "מה שחשוב הוא מה עושים עם ההזדמנות הזו, כי כבר לא תהיה הזדמנות שלישית". הוא הדגיש כי אם בריטניה תדחה את הברקזיט מעבר לחודש מאי, היא תחויב להשתתף בבחירות לפרלמנט האירופי, מהלך שצפוי להקשות יותר על יישום הפרישה. ראש ממשלת אירלנד ליאו ורדקר שיבח את ההסכם החדש וציין כי הוא לא מערער את רעיון ה־Backstop.
 
בשעות הבוקר, רמזו חברי פרלמנט רבים כי הם עשויים לתמוך בהסכם של מיי אם יתברר שהוא אכן יאפשר נסיגה חד־צדדית מה־Backstop, וגם חברי הקבינט אישרו את ההסכמות מהלילה. אולם בצהריים השתנתה התמונה באופן דרמטי, והיועץ המשפטי, התובע הכללי ג'פרי קוקס, קבע כי הערבויות החדשות משפרות אומנם את טיוטת הסכם הפרישה וכי הן מצמצמות את הסיכון שבריטניה תישאר כלואה בהסדר של צפון אירלנד, אולם השורה התחתונה שלו הייתה כי אין שינוי בסיכון המשפטי. אם לא יושג הסכם סחר בשל חילוקי דעות שאי אפשר לגשר עליהם, לבריטניה לא יהיו כלים חוקיים מבחינה בינלאומית לעזוב את ההסדר ללא הסכמת האיחוד, טוען קוקס.
 
חוות הדעת של קוקס גרמה לירידה מיידית בשער הליש"ט, ובו בזמן הודיעו כמה חברי פרלמנט מתלבטים כי יתנגדו לטיוטה של מיי. המפלגה היוניוניסטית־דמוקרטית מצפון אירלנד הבהירה חד־משמעית כי לא הושגה התקדמות מספקת שתצדיק את תמיכתה, וגם קבוצת תומכי הברקזיט במפלגה השמרנית, שקיבלה אף היא חוות דעת משפטית שלפיה אין שינוי במצב, קראה לחבריה לצאת נגד ההסכם. עם זאת, כמה מתומכי הברקזיט החליטו הפעם להתייצב לצדה של מיי, מתוך חשש שדחיית ההסכם תמנע לחלוטין את הפרישה מהאיחוד.