עוד סבב לחימה ברצועת עזה הסתיים. הג'יהאד האסלאמי הודיע כי הארגון מחויב להפסקת אש עם ישראל. "כל עוד תפסיק ישראל את התוקפנות, אנו מחויבים בצורה מוחלטת להבנות של קהיר עם ישראל להפסקת האש", אמר דובר הארגון. גם בכיר חמאס, מוסא אבו מרזוק, ניסה להרגיע את המצב וצייץ כי "גדודי אל קאסם עשו טוב בהודעה האחראית שלהם ולא היה צורך בהודעה של הג'יהאד האסלאמי אתמול שמסלימה את המצב. זאת כדי לא לתת הזדמנות למי שדוחפים למלחמה נגד עזה. יש לעצור את הטילים שנורו בעת נוכחות המשלחת הביטחונית המצרית מעזה".


בנוסף ראשי הפלגים ברצועת עזה הודיעו על דחיית ההפגנות בגדר הגבול עם ישראל המתקיימות מידי יום שישי ומכונות "צעדות השיבה", זאת על רקע הירי אמש מהרצועה לעבר גוש דן. מדובר בפעם הראשונה שהפגנות שישי על גדר הרצועה מתבטלות מאז תחילתן לפני כשנה. בוועד הלאומי לצעדות השיבה ושבירת המצור אמרו: "למען האינטרס הכללי, החליט הוועד לדחות את הפעילות שלו להיום בצורה יוצאת דופן, זאת כחלק מההגנה על העם שלנו כהכנה לצעדת המיליון המכונה צעדת האדמה והשיבה שתתקיים ב-30 במרץ. אנו מדגישים בפני עמנו שצעדות השיבה יימשכו ולא נחזור בנו עד השגת המטרות ולהביא לסיום המצור".

מתגברת ההערכה בצה"ל שהירי אמש של שני הטילים לעבר תל אביב היה טעות של חמאס ולא פעולה מכוונת, זאת למרות ההבנה שמדובר באחריות של חמאס. במערכת הביטחון מציינים כי על אף שנראה שלא הייתה כוונה לבצע את הירי, התגובה הישראלית לא התחשבה בכך וצה"ל רואה בחמאס אחראי לכל הנעשה ברצועה וממנה.

לפי ההערכה, מדובר בתקלה טכנית הקשורה לטיפול במערכות השוטפות של חמאס. עוד צוין, כי עדיין לא אותר הטיל השני שנורה אמש מהרצועה, ההערכה היא שהתפוצץ באוויר.

כזכור, צה"ל תקף במהלך הלילה כמאה מטרות טרור ברצועת עזה בעקבות שיגור הרקטות לעבר גוש דן. על פי הודעת צה"ל, "מטוסי קרב, מסוקי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו כמאה יעדי טרור של ארגון הטרור חמאס ברחבי רצועת עזה. בין יעדי הטרור נתקף מתחם המשרדים של מטה הגדה של ארגון הטרור חמאס בשכונת רימל במרכז העיר עזה. המטה אמון על הכוונת פעילי הטרור של ארגון הטרור חמאס באיו"ש וזאת באמצעות הובלת פיגועים, בניית תשתיות טרור, העברת הנחיות לפעולות טרור, העברות כספים ומענה לוגיסטי למטרת פיגועים כנגד ישראל ואזרחי ישראל".

בעקבות תקיפות צה"ל, במהלך הבוקר התרחשו שני מטחי ירי לעבר עוטף עזה - הראשון בסביבות השעה שש בבוקר והשני כשעה לאחר מכן. מדובר צה"ל נמסר כי המטח השני כלל ארבעה שיגורים לשטח ישראל וכיפת ברזל יירטה שלושה מהם.