שלושה מארבעת ילדיו של המיליארדר הדני אנדרס הולך פובלסן, הבעלים של של רשת ההלבשה Bestseller ומי שמחזיק ברוב מניות ענקית המסחר האלקטרונית ASOS, נרצחו בטבח בסרי לנקה שאירע אמש בשורה של פיגועי התאבדות בכנסיות ובבתי מלון בבירה קולומבו ובערים נוספות. 

המיליארדר, שנחשב לאיש העשיר ביותר בדנמרק, הינו בעל הקרקעות שמחזיק בשטח השני בגודלו בבריטניה. ברשות פובלסן שווי המניות הגדול ביותר ב-ASOS. ימים אחדים לפני הטבח, אלמה, אחת מבנותיו של פובלסן, העלתה לאינסטגרם תמונה מהחופשה יחד עם אחיה, אסטריד, אגנס ואלפרד, כשהם יושבים ליד הבריכה.עד כה לא קיבל שום ארגון אחריות למתקפה הקשה, והחשד הוא שמדובר בקיצונים אסלאמים. שר ההגנה רוואן וויג'וודרנה הכריז היום (שני) כי מבצעי הפיגועים זוהו ועד כה נעצרו 24 חשודים.

על פי ה"אינידאן אקספרס", הודו העבירה בחודש שעבר לממשלת סרי לנקה מידע, לפיו מתקפת טרור צפויה להתרחש במדינה בעתיד הקרוב. שני גורמים, הודי וסרי לנקי, הודו בכך. על פי הדיווח, נראה שעל בסיס המידע הזה, פרסם מפקד המשטרה בסרי לנקה אזהרה כלל ארצית על פיגועים בוועדה ההודית עליונה וכנסיות במדינה. האזהרה כללה את ארגון  National Towheeth Jamaath, שמטיף לאסלאם פוריטני.
האזהרה של מפקד המשטרה פורסמה ב-11 באפריל, אולם יום לאחר מכן יצאו המערכות הציבוריות לחופש לכבוד השנה החדשה, יום שישי הטוב וחג הפסחא.
עם זאת, על פי הטלגרף הבריטי, מידע מודיעיני על מתקפת טרור אפשרית לא הועבר לקולומבו. ראש הממשלה, ראניל וויקרמסינגה, הודה כי המידע "היה שם", והוסיף כי "אנחנו צריכים לבחון מדוע האמצעים הנחוצים לא ננקטו".
בתוך כך, מחלקת המדינה של ארצות הברית הוציאה אזהרת מסע מתוקנת לסרי לנקה, בה קבעה כי ארגוני טרור ממשיכים לתכנן מתקפות אפשריות בסרי לנקה על פי ההודעה, "מחבלים עלולים לתקוף בהתרעה קצרה או בלי התרעה כלל". עוד נמסר כי מטרות אפשריות כוללות אתרי תיירות, מסופי תחבורה, קניונים, בתי מלון, מקומות תפילה, נמלי תעופה ומקומות ציבוריים נוספים. 
המתקפה החלה סמוך לשעה רבע לתשע בבוקר (שעון מקומי), אז התקבלו דיווחים ראשונים על פיצוצים בשלוש כנסיות גדולות - מקדש סנט אנתוני בקולומבו, כנסיית סנט סבסטיאן בנגומבו וכנסיית ציון בעיר בטיקלואה - במהלך תפילות הבוקר של חג הפסחא. במקביל היו פיצוצים בשלושה מלונות יוקרה בעיר הבירה - שנגרי־לה, סינמון והקינגסברי. שעות אחדות לאחר מכן התרחשו עוד שני פיצוצים, ליד מלונית שנמצאת סמוך לגן החיות דהיוולה שבדרום קולומבו ובאזור מגורים במרכז העיר.
 
לפי הרשויות, לפחות 290 בני אדם נהרגו ויותר מ־450 נוספים נפצעו בסדרת הפיגועים, בהם גם שלושה שוטרים שנהרגו בפיצוץ האחרון שהתרחש במהלך מרדף אחר חשודים. בין ההרוגים נמצאים לפחות 27 אזרחים זרים, כאשר עד כה התקבל אישור על חמישה אזרחים בריטים ועל אזרחים מסין, פורטוגל, טורקיה, ארה”ב והולנד.