נשיא סרי לנקה, מייטריפלה סיריסנה, אמר כי המשטרה בארצו מחפשת אחר 140 חשודים שלהם קשרים לדאעש, בעקבות מתקפת הטרור בכנסיות ובבתי מלון שבה נרצחו לפחות 253 בני אדם. בהמשך דבריו, אמר הנשיא, המסוכסך עם ראש הממשלה רניל ויקרמסינגה, כי הממשלה החלישה את מנגנוני המודיעין במדינה בכך שהתמקדה בהעמדתם לדין של קציני צבא, שנחשדו בפשעי מלחמה במהלך מלחמת האזרחים עם הבדלנים הטמילים.
הוא תקף את הממשלה - "עליהם לקחת אחריות, אני לא עודכנתי על המידע המודיעיני שהגיע לפני הפיגועים". סיריסנה אמר בשיחה עם כתבים כי "כמה צעירים מהמדינה לקחו חלק בקבוצה האיסלמיסטית המדוברת החל משנת 2013". לדבריו, מי שנחשב למנהיג המחבלים שביצעו את מתקפת הטרור במדינה ביום ראשון, המוסלמי הקיצוני זהראן חשים, נהרג במהלכה. הוא ציין כי "חשים היה בעצמו אחד מהמחבלים המתאבדים, והוא פוצץ את עצמו במלון שנגרי לה בבירה קולומבו". עוד הוסיף כי מפקד המשטרה הודיע על התפטרותו בעקבות האירוע. 
שר ההגנה של סרי לנקה המסירי פרננדו התפטר אתמול מתפקידו, ולקח על עצמו את האחריות לפיגועי ההתאבדות שאירעו במדינה בכנסיות ובבתי מלון ביום ראשון. הוא אמר שבעוד שלא היה כישלון מצדו, הוא לוקח אחריות לכשלים של מספר גופים שעמד בראשם כשר ההגנה. השר טען כי שירותי הביטחון הגיבו בצורה פעילה למודיעין שקיבלו על האפשרות לפיגועים לפני שבוצעו. "עבדנו על זה. כל הסוכנויות האלה עבדו על זה", טען. 

בתוך כך, מניין ההרוגים בפיגועים שאירעו בסרי לנקה ביום ראשון הופחת לבין 250 ל-260 ולא 359 כפי שדווח, כך אמר בכיר במשרד הבריאות במדינה. "זה יכול להיות 250 או 260, אני לא יכול לומר בדיוק. יש כל כך הרבה חלקי גופות שקשה לתת מספר מדויק", אמר הבכיר, אניל ג'סינגהה, לרויטרס.