הקריקטורה וההתנצלות: עיתון הניו יורק טיימס התנצל הערב (ראשון) בשנית בעקבות קריקטורה שפורסמה במהלך חג הפסח השני, שרבים ראו בה כקריקטורה אנטישמית. הקריקטורה המדוברת הציגה את ראש הממשלה בנימין נתניהו ככלב תחש, עם קולר בצורת מגן דוד, כשהוא מוביל את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אחריו. בקריקטורה מוצג הנשיא האמריקאי עיוור ועם כיפה על ראשו.

הודעת העיתון נכתב כי "אנחנו מצטערים מאוד על פרסום קריקטורה פוליטית אנטישמית ביום חמישי האחרון, ומחויבים לוודא שדבר כזה לא יישנה. דימוי כזה הוא תמיד מסוכן, ובזמן שהאנטישמיות נמצאת בעליה בכל רחבי העולם, זה עוד יותר לא מקובל". עוד נכתב בהודעת העיתון כי מערכתו "ביצעה חקירה לגבי איך קרה שהקריקטורה פורסמה ולמדנו שבגלל הליך לקוי, עורך יחיד שעבד ללא פיקוח מתאים, הוריד את הקריקטורה והחליט לכלול אותה בעמוד הדעות של העיתון. העניין עדיין נמצא בבדיקה, ואנחנו בודקים את ההליך וההכשרה. אנחנו צופים שינויים משמעותיים". במקביל לכך, דובר משרד החוץ עמנואל נחשון קרא לעיתון לפטר את העורך שאישר את פרסום הקריקטורה, בפוסט שפרסם נחשון בחשבון הטוויטר שלו.
כזכור, אתמול נאלץ הניו יורק טיימס להסיר את הקריקטורה לאחר שביקורת רבה נמתחה עליה. הקריקטורה הוצגה במדור טורי הדעות של העיתון והופיעה בסמוך לטור של הפובליציסט תומאס פרידמן בנושא הגירה. הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק, דני דיין, פנה בדחיפות לבכירי העיתון והביע את מורת רוחו על הדברים. דיין הבהיר שמדובר בקריקטורה אנטישמית והימצאותה בין דפי עיתון מרכזי מהווה עליית מדרגה בביטויים האנטישמיים ההולכים ומתעצמים ברחבי ארה״ב. בשיחות סגורות בכירי העיתון התנצלו על הדברים ונטען כי פרסום האיור היה ללא ידיעתם.

העיתון הודה לאחר המחיקה כי פרסום הקריקטורה היה "פוגעני", וכי היה מדובר בטעות בשיקול הדעת. "אחת הקריקטורות שפורסמו בגיליון הבינלאומי של העיתון הציגו סמלים אנטישמיים, הציגו את נתניהו ככלב עם מגן דוד כקולר המוביל את טראמפ עם כיפה. האיור היה פוגעני וזאת הייתה טעות בשיקול הדעת לפרסם אותו. על כן הוא נמחק מעיתון הטיימס ונתונים המקושרים אליו", נכתב בהודעת הטיימס.