מועצת הביטחון של האו"ם מקיימת היום (שני) דיון מיוחד בנושא המזרח התיכון, ובמהלכו מתמקדים בסכסוך הישראלי-פלסטיני. לבקשת השגריר הישראלי דני דנון, מועצת הביטחון קיימה דקת דומייה לקורבנות האירוע הירי בסן דייגו. כמו כן, הנציג הפלסטיני ריאד מנסור יצא עם תחילת נאומו של דנון. תחילה, הוא השיב לשגריר הגרמני, המכהן החודש כנשיא העצרת, לאחר שזה דרש לשמוע מהן הזכויות של מדינת ישראל ביהודה ושומרון. בתגובתו השתמש השגריר בציטוטים מהתנ"ך, בסקירת האירועים ההיסטוריים שהובילו להקמת מדינת ישראל ולזכויות המוקנות מתוקף החוק הבינלאומי ואמנת האו"ם. 

"ההכרה בזכותו של העם היהודי במדינת ישראל היא מנוף לתהליך מדיני ולא מכשול", אמר, "הפלסטינים עמדו בסירובם להכיר בזכות זו עוד לפני שקם יישוב אחד ביהודה ושומרון, אז להאשים את ההתיישבות בקיפאון המדיני בין ישראל לפלסטינים הוא מפגן של חוסר הבנה". הוא התייחס לכוונת הממשל האמריקאי לפרסם את 'תוכנית המאה' בתום חודש הרמדאן, וציין: "ישראל מכבדת את מאמצי הממשל האמריקאי״ והציג חלק מהעקרונות הישראליים העומדים בבסיסו של כל תהליך מדיני משמעותי".

לדבריו, הכרה במדינה יהודית, הפסקת קמפיין ההסתה, שמירה על האינטרסיים הבטחוניים של ישראל ויצירת שת״פ עם מדינות שכנות - עקרונות אלו יוכלו להפוך תהליך מדיני למציאותי". הוא הוסיף: "בעוד שהפלסטינים ממשיכים לדבוק בסרבנות כרונית וטוענים כי 'תוכנית המאה נולדה מתה', ישראל מוכנה לעבוד יחד למען עתיד טוב יותר לשני הצדדים".