נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, שוחח היום (שישי) עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין במשך יותר משעה, כך על פי דוברות הבית הלבן. השניים דנו באפשרות של חתימה על הסכם גרעין חדש, על פירוקה של קוריאה הצפונית מנשק גרעיני, על יחסי רוסיה-אוקראינה ועל המשבר הפוליטי בוונצואלה.


טראמפ התייחס לשיחתו עם פוטין ואמר כי המדינות דנות על הסכם גרעין חדש, במסגרתו "אנחנו מייצרים פחות והם מייצרים פחות, ואפילו איך נוכל להיפטר מכוח האש העצום שיש לנו כרגע". לדבריו, "דיברנו על אפשרות של עסקה משולשת עם סין, במקום עסקה דו-כיוונית בינינו. דיברתי עם הסינים, הם היו מאוד רוצים להיות חלק מהעסקה". עוד אמר, כי פוטין לא מתכוון להתערב בוונצואלה, "אך היה רוצה שיקרה שם משהו חיובי". 
 
עוד לפני כן, צייץ טראמפ בטוויטר כי "הייתה שיחה ארוכה וטובה מאוד עם הנשיא פוטין", והוסיף כי דן עם פוטין גם על חקירת ההתערבות הרוסית בבחירות 2016 בארה"ב. דוברת הבית הלבן, שרה סנדרס, אמרה לכתבה כי השניים דנו על אפשרות של הסכם גרעיני רב-צדדי חדש בין ארה"ב, רוסיה וסין, או הרחבה של הסכם הגרעין האסטרטגי הנוכחי בין רוסיה לארה"ב. לדבריה, "באופן כללי, הייתה שיחה חיובית".
 

שני המנהיגים, אשר שוחחו בפעם האחרונה בצורה רשמית בפסגה בואנוס איירס ב-1 לדצמבר, שוחחו כאמור גם על חקירתו של רוברט מולר - שקבע כי אין הוכחות לקשר בין הקמפיין של הנשיא טראמפ לגורמים הרוסים שהתערבו בבחירות באמריקה. לדברי סנדרס, "השניים דיברו בעיקר על כך שלא הייתה שום קנוניה, מה שאני בטוחה ששני המנהיגים ידעו עוד לפני שהשיחה התקיימה".

סנדרס הוסיפה כי טראמפ אמר לפוטין שארה"ב "עומדת לצד העם בוונצואלה", והדגיש כי הוא מעוניין להעביר סיוע הומניטארי למדינה. כזכור, בעוד ארה"ב מצדדת במנהיג האופוזיציה במדינה, חואן גואידו, הרוסים דווקא מצדדים בנשיא ניקולס מדורו - ועל פי דיווחים שונים אף שלחו סיוע צבאי למדינה. על פי הקרמלין, פוטין אמר לטראמפ כי כל התערבות חיצונית בעסקי הפנים של ונצואלה מערערת את הסיכויים להביא קץ למשבר. 
הקרמלין אישר כי שני המנהיגים דיברו, והדגישו כי יוזם השיחה היה טראמפ. עוד נמסר, כי שני המנהיגים הסכימו לשמור על קשרים ברמות שונות, והביעו שביעות רצון מהאופי "העסקי והבונה" של השיחה.