על פי דיווח בארצות הברית, חברת התרופות "טבע" עומדת במרכז תביעה, ומואשמת כי העלתה את מחירי התרופות ואף עזרה באופן סדרתי ליצרניות גנריות נוספות להעלות את מחירי התרופות בארה"ב. יותר מ-40 מדינות בארצות הברית הגישו אמש את התביעה נגד 12 מנהלי מכירה ושיווק של חברות שונות הפועלות ברחבי ארה"ב. במרכז התביעה כאמור, ניצבת חברת "טבע". 

"יש לנו ראיות מוצקות שמראות כי תעשיית התרופות ביצעה הונאה של מיליארדי דולרים על העם האמריקאי", אמר היועץ המשפטי לממשלה של קונטיקט, וויליאם טונג. "כולנו תוהים מדוע מערכת הבריאות שלנו, ובמיוחד המחירים של תרופות מרשם, כל כך יקרות. זו הסיבה העיקרית למה". התביעה הוגשה בבית המשפט הפדרלי בקונטיקט בסיומה של חקירה, שנמשכה כחמש שנים, ועקבה אחר חברות ויצרניות התרופות. 

על פי התביעה, חברות התרופות מואשמות בניפוח המחירים של יותר מ-100 תרופות שונות. כמו כן, המדינות טוענות כי חברות התרופות קשרו קשר זו עם זו כדי ל"תקן" מחירים ולגייס את השווקים של התרופות בינם לבין עצמן, זאת במקום להתחרות זו בזו במחירי התרופות. 
 
כמו כן, התביעה מציבה את חברת "טבע" במרכז הקונספירציה, וטוענת כי היא קשורה באופן מהותי לעליית המחירים. במהלך תקופה של 19 חודשים, בין 2013-2015, טבע העלתה, על פי התביעה, באופן משמעותי את המחירים של כ-112 תרופות גנריות שונות, וכן שיתפה פעולה עם מתחריה בהעלאת המחירים של לפחות 86 תרופות. שיעור העלאת המחירים משתנה בין התרופות, אך לפי התביעה חלק מגיע למעל 1,000%. 
 
"טבע היא משתתפת עקבית במזימות המזוהות בתלונה זו. אך השיטה הזו מתפשטת ורחבת היקף", כך נכתב בתביעה. "באמצעות בכירי המנהלים ומנהלי החשבונות שלה, השתתפה טבע בסדרה של עליית מחירים רחבה עם יותר מתריסר יצרני תרופות, שכולם השתתפו בה ביודיעין וברצון". על פי התביעה, המדינות מבקשות פיצויים ועונשים לחברות המדוברות.