ג'ונתן פולארד שומר על שתיקה מזה כארבע שנים, לאחר ששוחרר ממאסר של שלושה עשורים בגין ריגול לטובת ישראל. הערב (שלישי) ישודר בחברת החדשות ראיון בו הוא סיפר עד כמה הוא מאוכזב מהמדינה ומהטיפול שלה בו ובאשתו. על פולארד כאמור הוטלו עם שחרורו הגבלות רבות, בהן איסור עזיבת מדינת ניו יורק, נשיאת GPS על גופו, איסור יציאה מביתו בערב וכן איסור ליצור קשר עם העיתונות או להתבטא בפומבי. 
איך אתה מרגיש לגבי המאמצים שישראל עושה, או לא עושה, כדי שאתה תוכל לעלות לישראל? 
לולא האמנתי בה', הייתי מדוכא מאוד כרגע.

אתה מאוכזב?
"כדי להיות מאוכזב צריך לצפות ליותר, ורף הציפיות שלי נמוך עד כדי כך שאינני מופתע. חוסר האכפתיות של הממשלה לגבי הבאתנו הביתה, הייתה מרסקת אותנו אלמלא הייתי יודע שאמונתנו בה' ואהבתנו את הארץ ואת אנשיה חזקה כל כך, שבסופו של דבר היא תוביל אותנו הביתה".

האם יש גורמים רשמיים שנמצאים בקשר איתך? האם מישהו פנה באופן רשמי?
"לא".

היית מצפה מראש הממשלה נתניהו להעלות את הנושא בפני הנשיא טראמפ? 
"היו כמה הזדמנויות לעשות את זה. זו שאלה של סדר עדיפויות ונראה שתמיד יש משהו אחר – בין אם זה ההסכם עם איראן, העברת השגרירות לירושלים, או ההכרה בריבונותנו על רמת הגולן – תמיד יש משהו. ולכן, המשמעות של קידום העניין שלי בסדר העדיפויות תהיה שלממשלה אכפת ממני מספיק כדי להגיד: 'זה מה שאנחנו רוצים. הוא ריצה את עונשו והגיע הזמן שהוא יבוא הביתה. בריש גלי. וזה פשוט לא נעשה. אני פשוט מודאג מאוד ממה שנגזר מכך לגביי המחויבות של הממשל להגנה ולביטחון של כולם. אם לא אכפת לכם מאדם כמוני, שבילה 30 שנה בכלא בשם ארץ ישראל ואזרחיה, כמה דאגה אפשר להפגין, לחוש, כלפי כל אחד אחר במדינה? מהחיילים ועד האזרחים שלנו אם אתם לא נוקטים מחויבות כזו כלפי אדם אחד – זה מעיד על כך שאין לכם מחויבות כזו כלפי שאר תושבי המדינה. כאן המבחן – האם תהיו מוכנים להילחם למען אדם אחד. ואם לא... תסיקו את המסקנות בעצמכם".

מה תרצה שיידעו הצופים בישראל? 
"שאנחנו עדיין נלחמים להגיע הביתה, ואם ירצה השם אנחנו נגיע לשם"
 

 
מלשכת ראש הממשלה נמסר: "ישראל נותרה מחויבת להשבת ג'ונתן פולארד לישראל. ראש הממשלה נתניהו העלה את הנושא פעמים רבות מול הממשל האמריקאני וכך ימשיך לעשות עד להשבתו לישראל".

בנובמבר האחרון פורסם כי משרד המשפטים האמריקאי סירב לבקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו לאפשר לג'ונתן פולארד, שהורשע בריגול לטובת ישראל על אדמת ארצות הברית, לשוב לארץ, ולרצות את שארית עונשו בישראל. מטעם רה"מ נמסר כי הוא "מחויב כל העת להשבת ג'ונתן פולארד".
על פי הדיווח, נתניהו פנה באופן רשמי למשרד המשפטים האמריקאי בבקשה לאפשר לפולארד לשוב לארץ. מספר שבועות לפני כן הגיעה תשובת שלילית חד משמעית של המשרד האמריקאי, כאשר הנימוק הוא חומרת המעשים של פולארד. בין המכותבים לתשובה האמריקאית היה גם הקונסול הישראלי בניו יורק, דני דיין.
כזכור, פולארד השתחרר מהכלא בשנת 2015, לאחר שריצה 30 שנות מאסר בגלל ריגול לטובת ישראל. תנאי השחרור שלו דורשים ממנו להיות מחובר ל-GPS שמכריח אותו לחלל שבת וחגים. בנוסף, הוא חייב להישאר בביתו שבניו יורק בין השעות 19:00 ל-7:00, ואסור לו לעזוב את מדינת ניו יורק.