בוושינגטון הגיבו הערב (שני) על הודעת איראן בנוגע להפרת הסכם הגרעין עם המעצמות בהגדלת העשרת האורניום. "הלחץ המקסימלי על המשטר האיראני ימשיך עד שמנהיגיו ישנו את מסלול פעילותם", נאמר בהצהרת הבית הלבן, "אנחנו חייבים לשמר את העמידה הבלתי מתפשרת מול איראן".
מקביל, דובר סבא"א, סוכנות הפיקוח הגרעין של האו"ם אישר כי איראן חרגה מכמות האורניום המועשר שמותר לה להחזיק במסגרת הסכם הגרעין. על פי הערכות הארגון, בשלב זה לאיראן יש 205 ק"ג של אורניום מועשר ברמה נמוכה, למרות שעל פי ההסכם מותר לה להחזיק ב-202.5 ק"ג בלבד. 
ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב להתפתחויות האחרונות בטקס יחידות מצטיינות במערך המילואים. "היום הודיעה איראן שהיא מפרה התחייבות מפורשת שלה, כשהיא חצתה את רף 300 ק"ג בהעשרת אורניום", אמר נתניהו, "איראן מתקדמת בצעד משמעותי לייצור נשק גרעיני. כשחשפנו את ארכיון הגרעין הסודי של איראן, הוכחנו שכל הסכם הגרעין עם איראן בנוי על שקר אחד גדול. עכשיו אפילו איראן מודה בכך. בקרוב ייחשפו עוד הוכחות שאיראן שיקרה כל הזמן". 

עוד הוסיף: "אני חוזר ואומר: ישראל לא תאפשר לאיראן לפתח נשק גרעיני. ביום הזה, אני גם קורא לכל מדינות אירופה: עמדו בהתחייבות שלכן. התחייבתן לפעול ברגע שאיראן תפר את הסכם הגרעין, התחייבתן שתפעילו את מנגנון הסנקציות האוטומטיות שנקבע במועצת הביטחון. אז אני אומר לכן: עשו זאת. Do it. Just do it״.
בתוך כך, שר החוץ האיראני, מוחמד ג'וואד זריף, אמר היום כי הצעד הבא של מדינתו יהיה העשרת אורניום ברמה של מעל 3.67%. בדבריו ציין זריף כי "האירופאים נכשלו בקיום הבטחותיהם להגן על האינטרסים של איראן בהסכם הגרעין". 
כזכור, איראן הודיעה הבוקר כי היא חרגה מכמות האורניום המועשר המותרת לה על פי הסכם הגרעין, ועברה את רף 300 הקילוגרמים עליו הוסכם. המהלך מגיע אחרי תקופה בה איימו בטהרן כי בתגובה לסנקציות האמריקאיות על המדינה ומנהיגיה וחוסר היכולת של אירופה לקדם מהלך לשיפור מצבה, יפרו את הסכם הגרעין ויחרגו מההסכמות שהושגו ב-2015.