ארצות הברית תמשיך להגדיל את הלחץ על איראן עד שתזנח את שאיפתה להשגת נשק גרעיני, כך אמר הערב היועץ לביטחון לאומי של ממשל טראמפ, ג'ון בולטון. לדבריו, "אנחנו נמשיך להגביר את הלחץ על המשטר האיראני עד שיזנח את תוכנית הגרעין שלו ויחדול מלנקוט בצעדים אלימים במזרח התיכון, שכוללים גם תמיכה בטרור ברחבי העולם. בתוך כך, סוכנות האנרגיה האטומית של האו"ם אישרה את הצהרת טהרן, כי היא העשירה אורניום ברמה של מעל ל-3.67%.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שוחח עם מקבילו הצרפתי עמנואל מקרון בנוגע להתפתחויות האחרונות. "הם דנו במאמצים להבטיח כי איראן לא תוכל להשיג נשק גרעיני ובנוגע חוסר היציבות במזרח התיכון לו טהראן אחראית", נאמר בהודעת הבית הלבן.

כמו כן, מפקד משמרות המהפכה, חוסיין סלאמי, אמר כי "העולם יודע שאיראן אינה שואפת לנשק גרעיני", כך עולה מהפרסום בסוכנות הידיעות האיראנית תסנים. הוא הוסיף: "לנשק גרעיני אין מקום באסלאם, הדת שלנו לא מאשרת נשק להשמדה המונית".

"נגב יר את הלחץ". בולטון. צילום: רויטרסכזכור, דובר סוכנות הגרעין האיראנית אמר מוקדם יותר כי טהרן שוקלת להגביר את העשרת האורניום לרמה של מעל 20% - אך טרם התקבלה החלטה סופית בנושא. בעקבות זה שלח נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אזהרה עמומה בה כתב: "איראן צריכה להיזהר".
 
דובר הסוכנות האיראנית, בהרוז כמאלונדי אמר כי "קבענו תקופה של חודשיים עד להפרת המחויבות שלנו להסכם הגרעין. כבר ביום ראשון התחלנו את הצעד השני. לאחר שהמתנו בסבלנות במשך שנה שהצד השני ימלא אחר המחויבויות שלו. לפי החלטת הנשיא ויו"ר המועצה לביטחון לאומי התחלנו כבר בצעד השני בהעשרת אורניום מעל 3.67 אחוזים - והבוקר העלינו את רמת ההעשרה לכ-4.5%". הדובר הוסיף עוד כי "על הצדדים להבין את הצעדים שנוקטת טהרן, ושלא ישלו את עצמם שהרפובליקה האסלאמית אינה רצינית בהצהרותיה".
 
באיראן שוקלים מזה זמן גם להגדיל את מספר הצנטריפוגות כצעד נוסף להפרת המחויבויות שלה בהסכם הגרעין. כמאלונדי אמר מוקדם יותר כי "על המדינות ששותפות להסכם הגרעין לפעול במהירות, אחרת נוריד עוד יותר את המחויבויות שלנו. יש לנו אופציות רבות על השולחן". ביום ראשון הודיעה איראן על הפרה נוספת של הסכם הגרעין, במסגרתו היא החלה כאמור להעשיר את האורניום מעל לרף 3.6% שהוסכם בהסכם הגרעין. דובר מטעם ממשלת טהרן הודיע כי ארצו תפר את ההסכם בכל 60 יום.
 
טראמפ, נפגש עם עיתונאים ביום ראשון בלילה, לפני שהמריא במטוס הנשיאותי מניו ג'רזי, וקרא למשטר בטהרן "להיזהר" לנוכח ההחלטה להגדיל את כמות האורניום המועשר מעבר לרמה המותרת בהסכם הגרעין. "איראן צריכה להיזהר. אם אתם מעשירים בגלל סיבה אחת, ואני לא אגיד לכם מה הסיבה הזו, אז זה לא טוב. כדאי להם להיזהר". 
 
טראמפ הוסיף כי "האיראנים עושים דברים רעים. בדרך שבה הם רוצים לפעול, יהיו להם זכויות אוטומטיות להחזיק בכלי נשק גרעיניים. לאיראן לעולם לא היה נשק גרעיני", הצהיר הנשיא האמריקאי.