גורמים באיראן התייחסו היום (ראשון) לפגישת החירום שנערכה בווינה בין נציגי הרפובליקה האסלאמית והמדינות החתומות על הסכם הגרעין, וכינו "אותה מועילה". על פי עבאס עראקצ'י, מבכירי צוות המשא ומתן האיראנים, "האווירה הייתה מועילה, והדיונים היו חיוביים". הוא הוסיף: "לא יכול לומר שכל המחלוקות בין הצדדים נפתרו, אך נעשו התחייבויות רבות".
מוקדם יותר היום, ראש הארגון לאנרגיה גרעינית באיראן אמר למחוקקים במדינה כי הרפובליקה האסלאמית תפעיל מחדש את פעילות המתקן למים כבדים באראק, כך דווח בסוכנות איסנא האיראנית. בדיווח צוטט חבר פרלמנט שנוכח בפגישה. 
בתוך כך, אמש דווח באיראן כי ארה”ב מציעה לטהרן: אל תתנגדו לעסקת המאה של הממשל לפתרון הסכסוך במזרח התיכון - ובתמורה ישוחררו כספים איראניים שהוקפאו. לפי הפרסום, המסר האמריקאי הועבר באמצעות ג’ארד קושנר, יועצו הבכיר וחתנו של נשיא ארה”ב דונלד טראמפ. שר החוץ של עומאן, יוסוף בן עלאווי, הגיע לטהרן, נועד עם עמיתו האיראני מוחמד ג’וואד זריף והעביר לו את המסר.

השר העומאני גם העביר הצעה מבריטניה, בניסיון לפתור את משבר המכליות הדלק. לדבריו, בריטניה מציעה “חילופי מכליות“ בין איראן לבריטניה, כאשר איראן היא שתשחרר ראשונה את המכלית שהיא מחזיקה. לפני כשבוע הודיעו האיראנים כי השתלטו על מכלית בריטית במצרי הורמוז, וזאת כשבועיים לאחר שהבריטים עצרו מכלית בריטית בגיברלטר. 
כזכור, בתחילת החודש הנשיא האיראני חסן רוחאני הכריז באופן רשמי כי טהרן תגדיל את רמת העשרת האורניום שלה ותחדש את הפעילות במתקן המים הכבדים באראק בתגובה לסנקציות נגדה.