איראן תפרוש מהסכם הגרעין עם המעצמות מ-2015 אם האינטרסים שלה לא יישמרו על ידי שאר הצדדים להסכם, כך אמר היום (שני) שר החוץ האיראני מוחמד ג'וואד זריף. "איראן תעזוב את הסכם הגרעין עם המעצמות מ-2015 אם יהיה בכך צורך", אמר זריף במסיבת עיתונאים. "אנו קוראים לאירופים להאיץ את המאמצים להגן על הכלכלה האיראנית מהסנקציות האמריקאיות". 
זריף אישר גם את הדיווח בארה"ב לפיו הוא הוזמן על ידי הסנטור הרפובליקני ראנד פול להיפגש עם הנשיא דונלד טראמפ לשיחות בבית הלבן. "הם אמרו לי: 'לא יוטלו עליך סנקציות אם תקבל את ההצעה להיפגש'", אמר לפי דיווח של סוכנות הידיעות טסנים. "הם לא מעוניינים בפתרון דיפלומטי בסוגיית הגרעין".

שר החוץ האיראני טען גם כי ארה"ב מבודדת בעולם ולא מסוגלת להקים קואליציה עם בעלות בריתה במפרץ. "ארה"ב ניצבת לבד בעולם, היא לא יכולה לבנות קואליציה (במפרץ). בנות בריתה מתביישות להצטרף", אמר זריף. "היא רוצה לשלול מאיראן את זכויותיה".  כזכור, זריף אמר ביום שבת כי איראן תנקוט בצעד נוסף ושלישי במספר להפחתת התחייבויותיה להסכם הגרעין מ-2015. "הצעד השלישי בהפחתת המחויבות להסכם ייושם במצב הנוכחי", אמר השר האיראני. "אמרנו שאם אחרים לא יישמו את ההסכם במלואו גם אנחנו נעשה זאת. כמובן שכל פעולותינו הן במסגרת ההסכם". כוחות משמרות המהפכה של איראן תפסו אתמול ספינה זרה במימי המפרץ הפרסי. בכיר במשמרות המהפכה טען כי הספינה היא מכלית נפט שהבריחה דלק למדינות ערביות ואמר כי שבעה מלחים מלאומים שונים נעצרו על סיפונה.