משפטה של התיירת הבריטית שהתלוננה על כך שנאנסה על ידי 12 ישראלים באיה נאפה, וחזרה בה, נדחה לאחר שעורך דינה החליט להתפטר ולא לייצג אותה, כך דווח הבוקר (רביעי) בתקשורת המקומית. 

הצעירה בת ה-19, שעומדת בפני כתב אישום בגין טענות שווא נגד הצעירים, הופיעה היום בבית המשפט המחזוזי בפגמוסטה, אולם משפטה נדחה לאחר שעורך דינה, אנדראס פיטאדג'יס, הודיע כי על החלטתו לפרוש מהתיק בעקבות חילוקי דעות עם מרשתו. 
הצעירה תישאר במעצר עד למשפטה ועד מינויו של עורך דין חדש. הדיון שהיה אמור להתקיים היום התרחש לאחר שב"סאן" הבריטי דווח כי המתלוננת טענה שהופעל עליה לחץ לחזור בה מטענותיה נגד הישראלים. המשטרה המקומית הכחישה את הדברים. 
 

הצעירים הישראלים חוגגים את שחרורם מהמעצר. צילום: אבשלום ששוניהצעירים הישראלים חוגגים את שחרורם מהמעצר. צילום: אבשלום ששוני

המתלוננת הבריטית נמצאת במעצר כבר שמונה ימים, ועשויה לעמוד בפני שנת מאסר או קנס בסך 1,700 יורו. אתמול, כאמור, דווח בבריטניה כי היא הגישה את התלונה לאחר שבמשטרה הכתיבו את הצהרתה ואיימו עליה לחתום עליה. 
12 הישראלים חזרו לארץ, זאת לאחר שחמישה מהם שוחררו ממעצרם לאחר חמישה ימים, בעוד ששבעת האחרים שוחררו לאחר 10 ימים אחרי שהמשטרה לא מצאה ראיות שמפלילות אותם.