נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, תקף הלילה (שבת) את אשת הקונגרס הדמוקרטית, רשידה טליב, לאחר שסירבה להגיע לישראל למרות שקיבלה אישור לעשות זאת משר הפנים, אריה דרעי. "המנצחת האמיתית היחידה היא סבתה, שלא צריכה לראות אותה עכשיו", כתב טראמפ בציוץ שפרסם בחשבון הטוויטר שלו.

"טליב כתבה מכתב לבכירים ישראלים, בו ציינה כי היא רוצה לבקר את סבתה", ציין טראמפ. "מהר מאוד ניתן לה אישור לכך, אך אז היא סירבה לעשות זאת, באופן נתעב. המרוויחה האמיתית היא סבתה של טליב. היא לא צריכה לראות אותה עכשיו!".

אתמול הודיעה טליב שאין בכוונתה להמריא לביקור בבית סבתה שבכפר בית עור א-פוקא שבשטחי הרשות הפלסטינית, וזאת למרות שבישראל הודיעו כי יאשרו את בקשתה בנושא. 

"סבתי רצתה לקטוף תאנים עמי. אבל היבחרי לקונגרס נתנה לעם הפלסטיני תקווה שמישהו סוף סוף יאמר את האמת על התנעים הלא אנושיים בהם הם נמצאים. אני לא יכולה לאפשר למדינת ישראל לשלול את התקווה הזאת, כשהיא משפילה אותי ומנצלת את אהבתי לסבתי כדי שאקוד למדיניות הגזענית והדכאנית שלה", אמרה חברת הקונגרס והוסיפה, "להשתיק אותי ולהתייחס אליי כמו אל פושעת זה לא מה שסבתי הייתה רוצה ממני, זה היה הורג משהו בתוכי. החלטתי שלבקר את סבתי תחת תנאים אלה עומד נגד כל מה שאני מאמינה בו - מלחמה נגד גזענות, דיכוי וחוסר צדק".
השר דרעי תקף את טליב בעקבות הודעתה, וכתב כי "חברת הקונגרס רשידה טליב, צייצה כעת שלא תגיע לישראל. אמש שלחה לי מכתב ובו ביקשה לאפשר לה לבקר את סבתה בת ה-90 'כי זו יכולה להיות ההזדמנות האחרונה שלי לפגוש אותה'. אישרתי זאת הומניטרית, אך מתברר כי זו הייתה פרובוקציה כדי להבאיש את ריחה של ישראל. שנאתה לישראל גוברת על אהבתה לסבתה".