סבתה של חברת הקונגרס הדמוקרטית רשידה טליב, עקצה היום (שבת) את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, לאחר שזה התייחס אליה בציוץ שכתב על נכדתה. "שאלוהים ינקום בו", אמרה. מופתיה טליב בת ה-90 התראיינה לסוכנות הידיעות רויטרס, מביתה בכפר בית עור אל-פוקה, ובנה בסאם סיפר כי היא לא פגשה את נכדתה מאז 2006.

"היא תכננה לשחוט כבש כשרשידה תגיע", אמר, "אמא שלי רצתה גם להכין לה את המאכלים האהובים עליה, בהם עלי גפן ממולאים באורז". לדבריו, רשידה רואה בסבתה בת ה-90 אם שנייה. "היא תמיד תמכה בה, ורשידה תמיד אומרת כי היא חייבת את ההצלחה שלה לסבתה", ציין, "טראמפ אמר לה ולעומאר אילהאן לחזור למולדתן, אך היום הוא מבקש מהן לא לעשות זאת". למרות הכל, סבתה ממשיכה לקוות: "הלב שלי אומר שהיא תבוא".

הנשיא כתב במהלך הלילה כי "המנצחת האמיתית היחידה היא סבתה, שלא צריכה לראות אותה עכשיו. טליב כתבה מכתב לבכירים ישראלים, בו ציינה כי היא רוצה לבקר את סבתה", ציין טראמפ. "מהר מאוד ניתן לה אישור לכך, אך אז היא סירבה לעשות זאת, באופן נתעב. המרוויחה האמיתית היא סבתה של טליב. היא לא צריכה לראות אותה עכשיו!".

בתוך כך, כתב "מעריב" יאסר עוקבי שוחח עם דודה מצד אמה של חברת הקונגרס האמריקאית, בסאם טליב: "רשידה שוחחה עם דודה הבכור, עיסא, והבטיחה לבוא לביקור באדמה הפלסטינית, עם שמירה על כבודה וללא מגבלות כלשהן. היא הבטיחה לבקר בקרוב אינשאללה". הוא הוסיף: "התנאים גרמו לה עוול. הסבתא מאוד מאוכזבת ואומרת כל הזמן שאלוהים ינקום בנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ על כך שהוא מנע את ביקור נכדתה. בכל מקרה, אנחנו נמשיך לצפות לביקור של רשידה, שמאז 2006 היא לא נפגעה עם אמא שלה – סבתא שלה".
 
כזכור, לאחר שכניסתה של טליב ארצה סורבה, היא שלחה בקשה הומניטרית לשר הפנים אריה דרעי, בטענה כי זו ההזדמנות האחרונה לפגוש את סבתה בת ה-90. בקשתה אושרה על ידי דרעי, אך היא סירבה לבסוף, בשל התנאים המוקדמים שהוצבו לה. 

"סבתי רצתה לקטוף תאנים עמי. אבל היבחרי לקונגרס נתנה לעם הפלסטיני תקווה שמישהו סוף סוף יאמר את האמת על התנעים הלא אנושיים בהם הם נמצאים. אני לא יכולה לאפשר למדינת ישראל לשלול את התקווה הזאת, כשהיא משפילה אותי ומנצלת את אהבתי לסבתי כדי שאקוד למדיניות הגזענית והדכאנית שלה", אמרה חברת הקונגרס והוסיפה, "להשתיק אותי ולהתייחס אליי כמו אל פושעת זה לא מה שסבתי הייתה רוצה ממני, זה היה הורג משהו בתוכי. החלטתי שלבקר את סבתי תחת תנאים אלה עומד נגד כל מה שאני מאמינה בו - מלחמה נגד גזענות, דיכוי וחוסר צדק".

השר דרעי תקף את טליב בעקבות הודעתה, וכתב כי "חברת הקונגרס רשידה טליב, צייצה כעת שלא תגיע לישראל. אמש שלחה לי מכתב ובו ביקשה לאפשר לה לבקר את סבתה בת ה-90 'כי זו יכולה להיות ההזדמנות האחרונה שלי לפגוש אותה'. אישרתי זאת הומניטרית, אך מתברר כי זו הייתה פרובוקציה כדי להבאיש את ריחה של ישראל. שנאתה לישראל גוברת על אהבתה לסבתה".