איראן מסרבת לשתף פעולה עם חקירת האו"ם והסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית בנוגע למחסן בטהרן, שעל פי החשד מכיל חומר רדיואקטיבי וציוד לייצור נשק גרעיני, כך דווח במהלך הלילה (בין שני לשלישי) ב"וול סטריט ג'ורנל". כאמור, מדובר במחסן שחשף ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאומו בעצרת הכללית של האו"ם בשנה שעברה.
דיפלומטים אמרו לעיתון שאיראן מסרבת להשיב על שאלות חשובות שהעלתה הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית בנוגע למחסן. על פי הפרסום, זו הפעם הראשונה שבה טהרן מסרבת לשתף פעולה עם פקחי סבא"א מאז שנכנס לתוקפו הסכם הגרעין בינואר 2016.

הדיפלומטים הוסיפו כי בסבא"א אמרו שיבקרו בפומבי את איראן ויחשפו את סירובה לשתף פעולה. עם זאת, בדו"ח שפרסמה הסוכנות ביום שישי האחרון, התייחסו לנושא באופן מעורפל בלבד. בסוכנות ציינו בכל דו"ח שאיראן עומדת בתנאי ההסכם שנחתם בינה לבין המעצמות ב-2015, עד לאחרונה כשהכריזה על נסיגה הדרגתית ממנו.
 
לדברי הדיפלומטים, החומר הרדיואקטיבי שנמצא במחסן נותר מהעבודה שאיראן עשתה לפני שנים, שלדברי גורמים במערב נועדה ללמוד כיצד לבנות נשק גרעיני. לטענתם, החומר הרדיואקטיבי באתר כמעט ולא מועיל לאירןא לאיסוף דלק לנשק גרעיני. עם זאת, הקמת האתר הסודי ואחסון חומר רדיואקטיבי נעשו, ככל הנראה, תוך הפרה של התחייבויותיה של איראן במסגרת ההסכם. 

המתקן הגרעיני שנחשף בנאום
כזכור, בשנה שעברה חשף לראשונה ראש הממשלה במהלך נאומו בעצרת האו"ם בניו יורק, כי איראן החביאה בטהרן מתקן גרעיני נוסף. "החלטתי לחשוף היום דבר ששיתפנו בו את סבא"א, וכמה סוכניות ביון נוספות. מה שאני עומד לומר לא הוצג באופן פומבי לפני זה, וזו הפעם הראשונה בה אני חושף שלאיראן יש עוד מתקן סודי", אמר נתניהו, "הוא נראה כמו מבנה תמים בלב טהרן, אבל אני רוצה להראות לכם איך הוא נראה".
בתוך כך, דיפלומט צרפתי בכיר אישר בשיחה עם "מעריב" כי נשיא צרפת, עמנואל מקרון, ממשיך במאמציו לארגן פגישה בין נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ לנשיא איראן חסן רוחאני בסוגיית הסכם הגרעין בין המעצמות לרפובליקה האסלאמית. מפגש הפסגה אמור להיערך במהלך עצרת האו"ם הקרובה בניו יורק. 
דובר ממשלת איראן, עלי רביאי, אמר כי רוחאני עשוי להיפגש עם טראמפ אם פגישה כזאת תשרת את האינטרסים של איראן. גם אם, לדבריו, "אין שום סיבה להיפגש עם מסית בנסיבות הנוכחיות". בנושא משבר הסכם הגרעין אמר הדובר האיראני: "חלה התקרבות בעמדותיהן של איראן וצרפת". סגן שר החוץ האיראני, עבאס עראקג'י, הגיע אתמול לפריז בראש משלחת דיפלומטים ובהם כלכלנים, וקיים שיחות במשרד החוץ הצרפתי שמטרתן למנוע נסיגה נוספת מצד איראן ממחויבויותיה בהסכם הגרעין. מקרון מציע לאיראן אשראי בגובה 15 מיליארד דולר תמורת חזרה מלאה להסכם.