בכיר במשמרות המהפכה אמר היום (ראשון) לסוכנות תסנים כי איראן מוכנה למלחמה כוללת. "הבסיסים האמריקאיים, המטוסים ונושאות המטוסים שלהם, שממוקמים עד כ-2000 קילומטרים מאיראן, נמצאים בטווח הטילים שלנו", אמר הבכיר.בתוך כך, באיראן דחו את האשמת ארצות הברית כי היא עומדת מאחורי תקיפת מתקני הנפט בסעודיה אתמול. משרד החוץ בטהרן מסר: "אלו האשמות עיוורות וחסרות תועלת. האמריקנים נקטו מדיניות לחץ מירבי נגד איראן והיא נכשלה. זה גורם להם ללכת לשקרים קיצוניים בעקבות כשלונה".

בינתיים, תוצאות תקיפת המל"טים של המורדים החות'ים שאירעה אתמול מתחילות להתברר, וההערכות הן כי הפגיעה במתקני הנפט בסעודיה יכולה להוביל לנזק משמעותי לכלכלת הממלכה, ואף לכלכלה העולמית. על פי הערכות שפורסמו אמש, תקיפת שני בתי הזיקוק של חברת הנפט הממלכתית, ארמקו, תשפיע על ייצור 5 מיליון חביות נפט גולמי ליום, כ-50% מהייצור הסעודי ו-5% מייצור חביות הנפט הגולמי בעולם כולו. עם זאת יש הערכות מקלות יותר, שצופות שהמתקנים ישובו לפעילות תוך מספר ימים.
 
הפגיעה במתקני הזיקוק הגיע בזמן רגיש במיוחד בחברת הנפט, שעומדת לקראת הנפקה בורסאית ראשונה בתולדותיה - ואחת ההנפקות הגדולות בהיסטוריה האנושית אם לא הגדולה ביותר. האירוע החל בשעות הצהריים, לאחר שהמורדים החות'ים בתימן, הנתמכים על ידי איראן, שיגרו מספר מל"טים מתאבדים לעבר מתקני הזיקוק, וגרמו לפיצוצים ושריפה בשני המתקנים שאחראים למיליוני חביות נפט ביום.מזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפאו תקף את איראן במילים חריפות, בתגובה למתקפה נגד מתקני זיקוק נפט בערב הסעודית. בהתייחסות לאירוע אמר פומפאו כי "איראן תקפה את מאגר הנפט העולמי באופן חסר תקדים", והוסיף כי נשיא הרפובליקה האסלאמית חסן רוחאני ושר החוץ שלה, מוחמד ג'וואד זריף, מייצרים כסות של דיפלומטיה בעוד איראן תוקפת מטרות ברחבי המזרח התיכון.