ביקורת חריפה מצד המעורבים ב"אוקראינה-גייט": שר החוץ האמריקאי, מייק פומפאו אמר הערב (שבת) כי החקירה המתבצעת סביב פרשיית "אוקראינה-גייט" בה נקשר שמו של נשיא ארצות הברית, וגם שמו שלו: "משחק 'תופסת' מטופש". 

כמו כן, פומפאו הוסיף: "זה מה שקורה כשהעולם מתעסק בדברים שאינם נכונים, הדברים החשובים, הדברים שמשפיעים ישירות על חייהם של אנשים, במקום להתעסק במשחק התופסת המטופש הזה. זה לא עוזר לדמוקרטיות לשגשג". דברים אלו נשא מקורבו של הנשיא טראמפ ביוון, בה הוא מבקר במסגרת סיור רחב שהוא מבצע בימים אלו בדרום אירופה.

תגובה זו הגיעה לאחר שנשאל בסוף נאומו האם ישנם "דגלים אדומים" הדורשים חקירה נוספת בשיחת הטלפון הבעייתית שלכאורה קיים נשיא ארצות הברית עם מקבילו האוקראיני וולודימיר זלינסקי בחודש יולי האחרון. שיחה זו עומדת במרכז פרשת "אוקראינה-גייט" שמסעירה את המערכת הפוליטית האמריקאית בחודש האחרון.
 

טראמפ ונשיא אוקראינה נפגשים. צילום: רויטרס"אני לא חושב שמישהו כאן מתעניין בתשובה שלי בנושא הזה, אני חושב שהם רוצים לדעת עוד על היחסים בין ארצות הברית ביוון", אמר פומפאו לאחר שנשאל בנושא. כאמור, בקונגרס ממשיכים לחקור את השיחה בין זלינסקי לטראמפ.