נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הודיע הלילה (ראשון) בחשבון הטוויטר שלו כי החליט לבטל את תכניתו לארח את פסגת ה-G7 הבאה באתר הנופש והגולף שלו במיאמי, זאת בשל בעקבות הביקורת שספג. "חשבתי שאני עושה משהו טוב עבור המדינה שלנו אבל כרגיל, התקשורת העוינת ושותפיה הדמוקרטים השתגעו", כתב והוסיף כי ישקול לקיים את הפסגה העולמית בקמפ דייוויד. פסגת ה-G7 מתוכננת להתקיים בחודש יוני הקרוב.

ההודעה על אירוח הפסגה בדוראל נמסרה בשבוע שעבר בידי ראש הסגל בבית הלבן, מיק מולבאני. לדבריו, האתר אמור היה לגבות מחירי עלות בלבד, אך הוא לא מסר נתונים והתעלם מהחשיפה התקשורתית העצומה הנלווית לאירוח מפגשים אלו. מולבאני טען, כי לא נמצא בכל רחבי ארה"ב שום אתר מתאים אחר, ואף אמר, כי טראמפ עצמו היה מעורב בהחלטה.

ועידת ה-G7. צילום: רויטרסועידת ה-G7. צילום: רויטרס
בניגוד לנשיאים קודמים, טראמפ לא העביר את רכושו הפרטי לנאמנות כאשר נכנס לתפקידו והוא ממשיך להיות הבעלים של נדל"ן בשווי מאות מיליוני דולרים בארה"ב ומחוצה לה. הנשיא רק העביר את הניהול בפועל לידי בניו, דונלד טראמפ הבן ואריק טראמפ, ולידי המנהלים השכירים הכפופים לו. למרות ביקורת חוזרת ונשנית על התנהלות זו, העלולה להוביל לניגודי עניינים, החליט טראמפ לדבוק בעמדתו.
"זוהי אחת הדוגמאות הבולטות ביותר לשחיתות שלו", אמר יו"ר ועדת המודיעין בבית הנבחרים הדמוקרטי, אדם שיף, המנהל חלק מחקירת ההדחה. יו"ר בית הנבחרים, ננסי פלוסי, טענה כי טראמפ מפר את החוקה בכך שהוא מקבל טובות הנאה מממשלות זרות, בדמות התשלום תמורת אירוח הפסגה. משפטנים אומרים כי מדובר בהפרה נוספת של החוקה, בכך שטראמפ מקבל מהממשל תמורה כספית מעבר למשכורתו (אותה הוא תורם לארגונים שונים).

ננסי פלוסי. צילום: רויטרסננסי פלוסי. צילום: רויטרס