מזכיר המדינה האמריקאי מייק פומאפו התייחס בראיון שפורסם במהלך הלילה (בין שלישי לרביעי) ברשת פוקס ניוז למתקפה על השגרירות האמריקאית בבגדד ואמר: "טהרן תישא באחריות לכל פעולה באזור". הוא הדגיש כי "בשום שלב לא היתה תוכנית לפנות את השגרירות או להוציא חלק מהכוחות הצבאיים מאזור בעקבות הפיגוע". 
"צריך להתייחס לנושא בהקשר רחב יותר", אמר, "מזה 40 שנה שאיראן מעורבת במעשי טרור ברחבי העולם וחולמת על יכולות לפיתוח נשק גרעיני". פומפאו מתח ביקורת על משטר אובמה וציין: "אנחנו מפעילים לחץ אמיתי וחזק על טהרן, נוודא שיש לנו משאבים להגיב לפעולות שלהם". 
כאמור, שר ההגנה מארק אספר האמריקאי הודיע כי "750 חיילים יישלחו למזרח התיכון באופן מיידי בעקבות תקיפת השגרירות בעיראק". אספר ציין כי אישר "שליחת גדוד חי"ר מכוח התגובה המהירה של הדיוויזיה המוטסת ה-82, ומלבד כוח זה, כוח חי"ר נוסף יישלח בימים הקרובים". בסוכנות הידיעות הצרפתית דווח כי הכוחות ינחתו בכווית.

הנשיא דונלד טראמפ אמר כי הוא לא מעוניין במלחמה עם איראן, או צופה התחלה של כזו. "האם אני רוצה? לא. אני רוצה שלום, אני אוהב שלום ואיראן צריכה לרצות את זה יותר מכולם. אז אני לא רואה את זה קורה", אמר בשיחה עם עיתונאים.