אלפי בני אדם הגיעו הבוקר (שבת) לבגדד למסע הלוויה של ההרוגים בהפצצה האמריקנית בה נהרג בין היתר, מפקד משמרות המפכה, קאסם סולימאני. סולימאני עצמו ייקבר באיראן, אך בדרך יעבור בכמה ערים בעיראק.  רבים מהמתאבלים שבאו לאירוע הגיעו לבושים שחור, מניפים דגלי איראן ועיראק וצועקים מוות לאמריקה. חלקם אף נשאו שלטים שעליהם נכתב "מוות לישראל".

בתוך כך, רשת "אל-ג'זירה" דיווחה היום כי שר החוץ של קטאר צפוי להגיע לביקור בטהראן, ועל פי הערכות מטרתו לתווך בין ארה"ב לאיראן על מנת למנוע הידרדרות למלחמה.


 
במקום נוכח גם ראש ממשלת עיראק, עאדל עבד אל-מהדי, שארצו גינתה את המתקפה האמריקנית ומנסה בימים אלה לתמרן בין החשש שלה מכוחה של טהרן לבין הצורך שלה בסיוע ביטחוני וכלכלי מארה"ב. מסע הלוויה של הרוגי המתקפה האמריקנית יסתיים רק ביום שלישי, כשסולימאני ייקבר בעיר הולדתו כרמאן שבאיראן. 

כזכור, סולימאני ואבו מאהדי אל מוהנדיס, בכיר במיליציה העיראקית חשד א-שאעבי, חוסלו במתקפה אווירית שבוצעה על ידי חיל האוויר האמריקאי לעבר נמל התעופה הבינלאומי בבגדד, בירת עיראק. בנוסף, דווח כי נהרגו עוד חמישה בני אדם במהלך התקיפות.

מסע הלוויה של קאסם סולימאני ואבו מהדי אל-מוהנדס. צילום: רויטרסמסע הלוויה של קאסם סולימאני ואבו מהדי אל-מוהנדס. צילום: רויטרס

הפנטגון, משרד ההגנה האמריקאי, מסר באופן רשמי כי החיסול התבצע בהוראתו הישירה של הנשיא, דונלד טראמפ, שמיהר להעלות תמונה של דגל ארה"ב לחשבון הטוויטר שלו, זמן קצר לאחר שהגיעו הדיווחים הרשמיים על מותו של סולימאני. גורם בכיר בצבא האמריקאי אישר בפני סוכנות הידיעות רויטרס, כי התקיפות שבוצעו הלילה בעיראק הביאו לחיסולם של שתי מטרות מרכזיות של ארה"ב.