טלטלה בממלכה: הנסיך הארי ורעייתו מייגן מרקל הודיעו כי החליטו להתפטר מתפקידיהם כחברים בכירים במשפחת המלוכה הבריטית, ולעבוד כדי להיות עצמאיים כלכלית. ההודעה המלאה פורסמה, כצפוי בשנת 2020, בחשבון האינסטגרם הרשמי של הדוכסים מסאסקס.

"אחרי חודשים רבים של הרהור ודיונים פנימיים, בחרנו לבצע שינוי בתחילת השנה הזו, ולמלא תפקיד חדש במוסד המלוכה. אנחנו מתכוונים לפרוש מתפקידנו כחברים 'בכירים' במשפחת המלוכה ולהפוך עצמאים כלכלית, במקביל להמשך תמיכתנו במלכותה של המלכה", נכתב. 

"בעידודכם, במיוחד בשנים האחרונות, אנחנו מרגישים מוכנים לשינוי הזה. כעת אנחנו מתכננים לחלק את זמננו בין בריטניה וצפון אמריקה, ונמשיך לכבד את חובתנו כלפי המלכה, חבר העמים ופטרונותינו. האיזון הגאוגרפי הזה יאפשר לנו לגדל את בננו בהתאם למסורת המלכותית לתוכה נולד, ולהעניק למשפחתנו את היכולת להתמקד בפרק הבא, כולל השקת מפעל צדקה".

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“After many months of reflection and internal discussions, we have chosen to make a transition this year in starting to carve out a progressive new role within this institution. We intend to step back as ‘senior’ members of the Royal Family and work to become financially independent, while continuing to fully support Her Majesty The Queen. It is with your encouragement, particularly over the last few years, that we feel prepared to make this adjustment. We now plan to balance our time between the United Kingdom and North America, continuing to honour our duty to The Queen, the Commonwealth, and our patronages. This geographic balance will enable us to raise our son with an appreciation for the royal tradition into which he was born, while also providing our family with the space to focus on the next chapter, including the launch of our new charitable entity. We look forward to sharing the full details of this exciting next step in due course, as we continue to collaborate with Her Majesty The Queen, The Prince of Wales, The Duke of Cambridge and all relevant parties. Until then, please accept our deepest thanks for your continued support.” - The Duke and Duchess of Sussex For more information, please visit sussexroyal.com (link in bio) Image © PA

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

ארמון בקינגהאם פרסם תגובה להחלטתם של הנסיך הארי ואשתו מייגן מרקל, לוותר על מחויבותיהם המלוכותיות ולעזוב את בריטניה, בו נכתב כי "אנחנו מבינים את הרצון שלהם לשגרה אחרת, אך זו סוגיה מסובכות וייקח זמן לפשר על המחלוקות". על פי הפרסום בדיילי מייל, המלכה מאוכזבת מאוד מהחלטת הזוג.

ההודעה מגיעה לאחר שבני הזוג ובנם חזרו לבריטניה מחופשה בת שישה שבועות בקנדה עם אמה של מרקל, חבר קרוב והשחקנית האמריקאית אביגיל ספסנר, במהלכה החמיצו את ארוחת הצהריים המסורתית של המלכה לפני חג המולד בארמון בקינגהאם וכן את כינוס בית המלוכה ביום חג המולד. בני הזוג המלכותי, שכבר חשפו בעבר את היאבקותם באור הזרקורים המלכותי, הוסיפו בהצהרה כי "בבוא העת" הם יחלקו את הפרטים המלאים של "הצעד הבא והמרגש" הזה.

כזכור, הממלכה מתמודדת בימים אלה עם כמה סערות ולא רק במזג האוויר. בנובמבר האחרון, הודיע הנסיך הבריטי אנדרו הודיע כי ביקש להשתחרר ממחויבויותיו הציבוריות, זאת על רקע הדיווחים על קשריו עם המיליארדר הפדופיל ג'פרי אפשטיין, שנמצא לפני מספר חודשים ללא רוח חיים בכלאו, והטענות שלקח חלק בפשעיו המיניים.

הנסיך אנדרו (59) היה בקשרי חברות קרובים עם אפשטיין במשך שנים רבות ושמו נקשר לא פעם למסיבות המין עם קטינות. הטענות עלו מחדש מוקדם יותר בחודש אוגוסט, יממה לפני שאפשטיין שם קץ לחייו, כאשר במסמכים משפטיים שפורסמו בארה"ב, טענה וירג'יניה רוברטס כי בעת שהייתה בת 17, היא נאלצה לקיים יחסי מין עם הנסיך בלונדון, בביתו של אפשטיין ובאורגיה שהשתתפה באי של אפשטיין בקריביים.