מקורות רשמיים ברוסיה אינם שוללים הענקת חנינה לנעמה יששכר, שנידונה לשבע וחצי שנות מאסר, כך דווח הערב (חמישי) בעיתון ברוסיה. הגורמים המעורים בפרטים ששוחחו עם העיתון, שיערו כי יששכר יכולה לקבל חנינה לקראת הביקור של נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, בישראל בשבוע הבא. 

כמו כן, המקור הרוסי הביע אכזבה וצער בשיחה עם העיתון Kommersant, מסירובה של ישראל להסגיר לרוסיה את ההאקר אלכסיי בורקוב שנעצר בנתב"ג  בשנת 2015. לדברי המקור, ברוסיה היו "רוצים שזה יהיה כביש דו-סיטרי". עם זאת, המקורות הרשמיים ששוחחו עם העיתון, לא שוללו את האפשרות כי נעמה יששכר תקבל חנינה מטעמים הומניטריים.

מוקדם יותר היום, שוחח בטלפון ראש הממשלה בנימין נתניהו עם נשיא רוסיה על ההתפתחויות באזור ועל עניינה של המטיילת הישראלית. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "השיחה הייתה חמה ועניינית. השיחה חיזקה את האופטימיות של ראש הממשלה שעניין שחרורה של נעמה יששכר מתקדם לקראת פתרון".

יפה יששכר, אמה של המטיילת הישראלית, הגיבה להודעת לשכת ראש הממשלה, ומסרה כי "ראש  הממשלה אמר לי שעליי מוטלת  האחריות לשמור על חוסנה הנפשי של נעמה כל עוד היא בכלא  הרוסי ולהיות חזקה ואופטימית, כי כראש ממשלת ישראל מחויב לשחרר את נעמה. אני אופטימית כעת ומבקשת בכל לבי מנשיא רוסיה לפעול כידיד אמיתי של ישראל והעם היהודי וכמנהיג מעצמה עולמית ולשחרר את נעמה שלי חזרה לביתה שבישראל".